KHK ile ihraç edildikten sonra kanser hastalığına yakalanan Prof.Dr. Haluk Savaş’ın sağlığı iyi!

Aktivist Arlet Natali Avazyan, Ramazan Bayramı’nda rahatsızlığı artan Prof. Dr. Haluk Savaş’ın sağlık durumunun iyi olduğunu duyurdu.
Ramazan Bayramı’nda rahatsızlığı artan Prof. Dr. Savaş’ın eşi Dr. Esen Savaş ile görüştüğünü belirten aktivist Arlet Natali Avazyan sağlık durumunun iyi olduğunu duyurdu.  Sosyal medyadan paylaşımda bulunan Avazyan, ‘‘Sevgili çok kıymetli @drhaluksavas eşi @DoktorEsenSavas ile görüştüm. Şu an durumunun daha iyi olduğunu öğrendim. Bayramla başlayan süreçte hastanede olan Haluk Hoca’yı ziyaret edeceğim sevgi ve selamlarınızı ileteceğim.’’ İfadelerini kullandı.

 
15 Temmuz’dan sonra KHK ile ihraç edilip terör örgütü üyeliği suçlaması yargılandığı davadan beraat eden Prof. Dr. Haluk Savaş kanser tedavisi için yurtdışına çıkmak için uzun süre pasaport almak için beklemişti.


Uzun süredir mücadele ettiği hastalığının tedavisi amacıyla yurtdışına çıkması gereken Prof. Dr. Haluk Savaş’a, Adana Valiliği’ndeki yetkililer pasaport veremeyeceklerini söylemişti. Yaşadığı trajediyi sosyal medyadan duyuran Savaş’a milyonlarca sosyal medya kullanıcısı destek vermişti. Uzun uğraşlar sonucu pasaportunu alan Haluk Savaş yurtdışına çıkarak kanser tedavisine başlamıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ