​ByLock kullanmadığı tespit edilmesine rağmen 16 ay tutuklu kalan vatandaş isyan etti

ByLock kullandığı iddiasıyla 16 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye olan Mehmet Safi Ceter, twitter’dan isyan etti.

İddia edilen ByLock’u kullanmadığı savcılık tarafından tespit edilmesine rağmen halen görevine dönemediğini belirten Çeter, “Yurtdışı yasağımı kaldırın, çocuklarıma ekmek verebileyim. alın memurluğunuzu başınıza çalın" diyerek isyan etti.


Tutuklanmadan önce Devlet Memuru olan Mehmet Safi Ceter, 19.09.2016 tarihinde gözaltına alındı. 16 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye olan Ceter, yetkililere sesini twitter’dan duyurmaya çalışıyor. Attığı twitlerle isyan eden Çeter, kendisine ByLock kullanmaktan başka kendisine isnat edilen suçun olmadığını söylüyor. ByLock kullanmadığı da savcılık tarafından tespit edildiğini aktaran Ceter, İsnat edilen suç bylock. başka hiç bir kriter yok. Adalet yok. Vicdan yok. Merhamet yok. İade yok.” Diyor.


Ceter attığı twitler şöyle; “Masum bir insana adalet 16 ay geciktirilir mi. İddia edilen bylock u kullanmadığımın savcılık tarafından tespit edildiği halde daha iade olmadım. Yurtdışı yasağımı kaldırın çocuklarıma ekmek verebileyim. Alın memurluğunuzu başınıza çalın.
_Sevgili Haluk abi Ben Cizre AHBAP üyesiyim Bylock denilen illetten Ocak 2017 de aklanmama rağmen 16 aydir ihracim. 8 çocuğum var. Bunların hepsini de okutmaktayım. Devlet bunları hiç görmüyor mu? Adalete ve hukukun üstünlüğüne güvenim kalmadı artık. Beni takibe alabilir misiniz?”
 
Sanatçı Haluk Levent de Ceter’e yanıt olarak, “Sevgili Hükümet yetkilileri!! Adam diyor ki "suçsuzluğum tescil edildi" .. "Beraat ettim" diyor.. Bu durumda olan binlerce kişi var. Haydi işlerini geri verin evlerine ekmek götürsünler... Bir KHK ya bakar.” Yazdı.
Ceter’in konuyla ilgili attığı diğer twitleri şöyle:
 
-bylock içerik yoksa hata var geride kalan mağdurların çığlıkları var. Elinizi vicdanınıza koyun masumları ayıklayın.
 
-sevgili @devletinadami1 mağduriyetlerin çözülmesinde ki çabanızdan dolayı minnettarız. yalnız geride kalan mağdurlar var MorbeyinKumpası Bitmediği gibi daha haklarına kavuşmayan mağdurlarda duruyor. Kalan mağduriyetlerin çözülmesi konusunda yapacağınız çalışmalar için müteşekkiriz
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ