Bir hesap daha ahirete kaldı; Ayşe öğretmen vefat etti, 2 çocuğu annesiz kaldı

KHK ile ihraç edildikten kısa süre sonra mide kanseri teşhisi konulan, iki çocuk annesi 33 yaşındaki Ayşe Çalışkan, hastalığının ağırlaşması neticesinde vefat etti. Ayşe öğretmenin hesabı da ahirete kaldı.
Öğretmen Ayşe Çalışkan ve eşi Mustafa Çalışkan, Sakarya’nın Akyazı ilçesinde görev yaptıkları sırada Eylül 2016’da 672 sayılı kanun hükmünde kararname ile kamu görevinden çıkarıldı.
 
Olay sonrası, yaşadıklarının etkisi ile Ekim 2016’da Ayşe Öğretmene mide kanseri teşhisi koyuldu.
 
Çalışkan ailesi çocuklarıyla birlikte ailelerinin yanına Silivri’ye taşınmak durumunda kaldılar. Tedavisine burada devam edildi. 2017 Haziran ayında GATA’da ameliyat oldu ancak rahatsızlığı ağırlaştı.

 
Önceki gün, yoğun bakıma alınan Ayşe Öğretmen maalesef kurtarılamadı. Geriye biri 2 diğeri 8 yaşında iki evlat, bir acılı eş ve aile bıraktı. 31 Mart 2018’de İstanbul’un Silivri ilçesinde cenaze namazı kılınan Ayşe Çalışkan, defnedilmek üzere memleketi Adıyaman’ın Besni ilçesine gönderildi.

İstanbul Silivri Esentepe camiinde öğle namazına müteakip cenaze namazı kılınan Ayşe Öğretmen ebediyete uğurlandı.
Konuyla ilgili açıklama yapan KHK Platformu, bir insanın canına, sevdiklerinin tarif edilemez can acılarına sebebiyet veren koltuk sahiplerine ve bu devam eden zulme destek olan herkese üzerlerine aldıkları vebali yeniden hatırlattıklarının altı çizildi.

Platform, “Bunca yiten hayattan sonra ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ sözünü üstlenecek ve temsil edecek bir devlet bir toplum olmadığını idrak ettiğimiz kadar ilan ediyoruz. Ve herkesi sivil ölüme itilmeye karşı dayanışmaya ve yardımlaşmaya davet ediyoruz. Hayatta kalacak ve haklarımızı alacağız!” Dedi.

Eski Mazlum-Der Başkanı ve Hak ve Adalet Platformu Sözcüsü Ömer Faruk Gergerlioğlu, bir hesabın daha öteye kaldığını söyleyerek, “Biz öteye bırakmayız inşallah” ifadelerini kullandı.
 
 
 
 

 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ