Akit TV, Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya’yı konuşturmadı!

Melek Çetinkaya programda Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve Başbakan Binali Yıldırım'dan örnekler verince sunucu Fatih Dağıstanlı programı yarıda kesti.
15 Temmuz sonrası müebbet hapis cezaları alan Harbiyeli askeri öğrencilerin en büyük savunucularından olan ve Harbiyeli öğrenci Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya, Akit TV’den Fatih Dağıstanlı’nın ‘Pazar Manşeti’ programının konuğu oldu.

Çetinkaya yayında, “Hiçbir askeri öğrenci ya da er daha önce darbeden yargılanmadı. Hulusi Akar önceki darbede üsteğmendi, Binali Yıldırım asteğmendi. Hani darbeye katılan vatan haini oluyordu. Neden Hulusi Akar bakan oldu, Binali Yıldırım Başbakan oldu?” diye sorması dikkat çekti.

Çetinkaya ‘onlar darbeciydi’ diyen Dağıstanlı’ya, “Osmangazi Köprüsü’nde geçerken köprü ücreti ödeyen, Karayolları Kanunu’na muhalif bir iş yapmayan çocuklar mı darbeci miydi?” diye sorarak yayını bitirdi.


Melek Çetinkaya’nın açıklamaları karşısında zor durumda kalan Fatih Dağıstanlı sinirli bir şekilde yayına son verdi.
Yayının yarıda kesilmesi sonrası Fatih Dağıstanlı’ya sosyal medyada tepkiler geldi.

“Bir anne Melek Çetinkaya evladım masum diye yıllardır feryat ediyor. Davet ettiğin proğram da anne’yi konuşturmuyorsun ve yayını yarıda kesiyorsunuz! Habercilik onurlu bir meslektir.” ifadeleri kullanıldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ