Ahmet Nesin’den şok iddia: Hulusi Akar ile Adil Öksüz 15 Temmuz’u birlikte mi yönetti?

Gazeteci Said Sefa tarafından sunulan ‘Ne Oluyor’ programına konuk olan gazeteci-Yazar Ahmet Aziz Nesin, 15 Temmuz darbe kalkışmasını dönemin Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT elemanı Adil Öksüz'ün ile birlikte yönettiğini söyledi.
‘Ne Oluyor’ programına konuk olan gazeteci-Yazar Ahmet Aziz Nesin, gazeteci Said Sefa’nın sorularını cevapladı.Dönemin Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın darbeyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hiç bağlantıya girmemelerine dikkat çeken Ahmet Aziz Nesin, 15 Temmuz gecesi aynı odada bulunan Hulusi Akar ve Adil Öksüz’ün darbeyi birlikte yönettiklerini kaydetti.


15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili olarak konuşan gazeteci-yazar Ahmet Aziz Nesin, Akıncılar Üssü’nün bu işin ana üssü olduğunu söyledi. Nesin konuşmasına şöyle devam etti: ‘‘Akıncılar Üssü’nde kim var. Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak orada, Adil Öksüz orada. Birinci elden geldi diyebilirim bu bilgi. Hulusi Akar ve Adil Öksüz ile aynı odada darbeyi yönetiyor. Ta ki darbeden vazgeçene kadar, darbenin olmayacağına karar verene kadar. Bu pazarlık kiminle yapıldı onu bilemiyorum; Erdoğan ile mi yapıldı Erdoğan’ın tarafında olan generallerle mi yapıldı onu bilemiyorum. İşte orada Avrasyacılar ile NATO’cuların kapışması başlıyor. Geri kalan ekip olduğu gibi Ergenekon ekibi. Hulusi Akar, Akın Öztürk ve Adil Öksüz aynı odada. Çok enterasan bir şey var; Akın Öztürk ile Hulusi Akar 16 Temmuz günü öğle saatine kadar Mehmet Dişli de olmak üzere üçü beraberler. ‘Darbeye karşı mücadeleyi birlikte yürüttük’ diye Hulusi Akar’ın açıklaması var.
Erdoğan darbe yapılmasını istiyor; bunun için ne yapması gerekir; Adil Öksüz gibi bir MİT elemanını belli ki bu konuda bilgili iyi yetiştirilmiş bir eleman, onların içine sokmak gerekir. Hem Fetullah Gülen ekibinin içine hem de NATO’cuların içine sokması gerekiyor. Adil Öksüz’ün Gülen ekibiyle ne zaman irtibatlandırıldığını bilemem, Erdoğan 2011-2012’den itibaren bir darbe olsa ben rahatlasam havasında. Çünkü Erdoğan, MİT TIR’ları ve İŞİD’den dolayı çok sıkışmış durumda. Türkiye’de 7 Haziran seçimleri bir milattı.’’
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ