84 bin 300 OHAL başvurusundan 28 kurum ve kuruluşa pardon!

OHAL Komisyonununa yapılan 126 bin 200 başvurudan 84 bin 300'ü karara bağlandı. Böylece sesi, tabelası, çalışanları, eşyaları dağılan 28 dernek, vakıf, öğrenci yurdu, televizyon kanalı resmi olarak tekrar açıldı.
OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, KHK ile meslekten ihraç edilenler, kapatılan kurum ve kuruluşlara ilişkin yapılan 126 bin 200 başvurudan 84 bin 300’ünü sonuçlandırdı.


OHAL KOMİSYONLARINA 126 BİN 200 BAŞVURU

Komisyondan yapılan yazılı açıklamaya göre, meslekten ihraç edilenler, bursu kesilen öğrenciler, rütbeleri alınan emekli güvenlik personeli, kapatılan kurum ile kuruluşlara ilişkin başvurulara bakmak üzere kurulan OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu’na 126 bin 200 müracaat yapıldı.

OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, tamamlanan ve incelemeleri sona eren başvurulara yönelik 22 Aralık 2017’den itibaren karar vermeye başladı.

28 KURUM VE KURULUŞ TEKRAR AÇILIYOR

Komisyonun kabul kararıyla çok sayıda kişi mesleğine geri döndü. Kapatılan kurum ve kuruluşlara ilişkin başvuruları da değerlendiren komisyon, aralarında dernek, vakıf, öğrenci yurdu ve televizyon kanalının da bulunduğu 28 kurum ve kuruluşun tekrar açılmasını kararlaştırdı.

Başvurulara yönelik incelemelerini sürdüren Komisyon, 20 Temmuz’da başlayan adli tatil döneminde de çalışmalarına ara vermeden devam etti.

TEBLİĞLER YOLA ÇIKTI

Kararlar, tebliğ edilmek üzere başvurucuların en son görev yaptığı kurumlara teslim ediliyor. Başvurusu kabul edilenlerin atama işlemleri, en son görev yapılan kurumlar ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yapılıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ