Tim Paine taciz skandalı sonrası gözyaşlarıyla veda etti

Eklenme tarihi :
Tim Paine taciz skandalı sonrası gözyaşlarıyla veda etti
Avustralya Kriket Milli Takımı Kaptanı Tim Paine, dört yıl önce karıştığı taciz skandalının ifşa olmasının ardından gözyaşlarıyla milli takıma veda etti.

Avustralya, Kriket Milli Takımı Kaptanı Tim Paine’in ifşa olan taciz mesajı ile sarsıldı. Dört yıl önce Avustralya Kriket Federasyonu’nda çalışan bir kadına attığı uygunsuz mesajın ortaya çıkmasının ardından Tim Paine, gözyaşlarıyla milli takım kariyerini sonlandırdı.

Düzenlediği basın toplantısında kaptanlığı bıraktığını açıklayan Tim Paine, gözyaşlarına hakim olamadı. Açıklamasında yaptığı skandalı kabul eden Tim Paine “Bu benim için verilmesi inanılmaz zor bir karar… Ancak kriket dünyası ve ailem için en doğrusunun bu olduğunu düşünüyorum. Kararımın gerekçesi dört yıl önce bir iş arkadaşıma attığım mesaja dayanıyor. Böyle bir olayın içinde yer aldığım için çok pişmanım” dedi.


Avustralya Kriket Federasyonu Başkanı Richard Freudenstein, konu ile ilgili yazılı bir açıklama yaparak, Tim Paine’in milli takımdan ayrılma istediğinin onaylandığını duyurdu.

MESAJLAR İFŞA OLDU

Tim Paine, 2017 yılında Avustralya Kriket Federasyonu’nda çalışan bir kadına, uygunsuz görüntünün de olduğu cinsel içerikli mesajlar göndererek tacizde bulunmuştu. Soruşturmaya tabi tutulan Tim Paine hakkında, görevi kötüye kullanmadığına kanaat getirilerek ceza verilmesine gerek olmadığı belirtilmişti. Mesajların içeriğinin ise gizli tutulmasına karar verilmişti.

Ancak olayın peşini bırakmayan mağdur kadın, mesajları mektup haline getirerek yetkililere iletmişti. Avustralya İnsan Hakları Mahkemesi’ne kadar giden mesajlar, ifşa olmuştu. Bunun üzerine Tim Paine, milli takımdan ayrılma kararı vermişti.
BENZER HABERLER
SPOR HABERLERİ