Çin devlet medyası, kayıp kadın tenisçinin yaşam kanıtı görüntülerini paylaştı

Eklenme tarihi :
Çin devlet medyası, kayıp kadın tenisçinin yaşam kanıtı görüntülerini paylaştı
Çin devlet medyası Global Times'ın Şef Editörü, 2 Kasım'dan bu yana kayıp olduğu belirtilen tenisçi Peng Shuai'nin 3 ayrı görüntüsünü yaşadığına dair kanıt olarak paylaştı.

Ünlü tenisçi Peng Shuai, 2 Kasım’da Çin sosyal medya sitesi Weibo’da eski Başbakan Yardımcısı Zhang Gaoli hakkında kendisini uzun süre taciz ettiğine dair bir iddia yayınladı.

O tarihten itibaren kendisinden haber alınmayan tenisçinin, arkadaşlarıyla yemekte olduğu ve bir tenis organizasyonundaki görüntüleri içeren 3 ayrı yaşam kanıtı videoları paylaşıldı.


Paylaşım, Çin devlet medyası Global Times’ın Şef Editörü Hu Xijin tarafından yapılarak videolarla birlikte ”Peng Shuai’nin bir restoranda koçu ve arkadaşlarıyla akşam yemeği yediğini gösteren iki video edindim. Video içeriği, onların Cumartesi Pekin saatinde çekildiğini açıkça gösteriyor” mesajı yer aldı.
 
KADIN TENİSÇİLER BİRLİĞİ: 2 KASIM’DAN İTİBAREN HABER ALAMADIK

Öte yandan Kadınlar Tenis Birliği (WTA), paylaşılan videoların Peng’in durumuna ilişkin endişeleri gidermediğini belirtti. WTA Sözcüsü, söz konusu videoların Peng’in güvende olduğunu kanıtlamak için ‘yetersiz’ olduğunu söyledi. Kadın Tenisçiler Birliği (WTA) ve ünlü tenisçiler, 2 Kasım’dan itibaren ünlü tenisçinin yaptığı taciz açıklamasından sonra kendisinden haber alınamadığını belirterek hayatından endişe ettiklerine dair açıklamalar yapmıştı. İngiltere Dışişleri Bakanlığı basın açıklaması yaparak, ”Çinli yetkililer, onun güvenliği ve nerede olduğuna dair doğrulanabilir kanıtları acilen sağlamalı. Herkesin tepki korkusu olmadan konuşmasına izin verilmelidir. Dünyanın herhangi bir yerindeki tüm cinsel saldırı raporları soruşturulmalıdır” ifadelerini kullanmıştı. Dünyaca ünlü Fransız gazetesi L’Équipe de geçtiğimiz günlerde özel bir kapakla çıkarak ”Peng Shuai nerede?” başlığını atmıştı.
BENZER HABERLER
SPOR HABERLERİ