Selim Temurci, Peker’in ‘silah dağıtıldı’ iddiasını doğruladı: Arka kapıdan operasyonlar yapılmış

Eklenme tarihi :
Selim Temurci, Peker’in ‘silah dağıtıldı’ iddiasını doğruladı: Arka kapıdan operasyonlar yapılmış
Eski AKP İstanbul İl Başkanı ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, Sedat Peker’in 15 Temmuz gecesi AKP’lilere silah dağıtıldığı iddiasını doğruladı.
Halk TV’de canlı yayına katılan Temurci, “Maalesef o dönem arka kapıdan bir takım operasyonlar yapılmış, öğrenmiş olduk. Her biri açıklanacak, şahitleriyle ortaya konacak.” dedi.

Program sunucucu Şule Aydın’ın, darbe gecesi dağıtılan kayıp silahları sorduğu Temurci Peker’in ifadelerini doğruladı. Temurci şöyle konuştu: “15 Temmuz’la ilgili şu an peşimi bırakmayan bazı olaylarla da mücadele ediyorum. Nedir o, birkaç ay önce, geçtiğimiz Temmuz ayında hatırlarsanız Sedat Peker’in yapmış olduğu bu kaçak silahlarla ilgili olarak bir açıklama oldu. Ben o dönem AK Parti’nin İstanbul il başkanıydım. Yani 2016 Ağustos ayında yapılan bu teslimat yapıldığı dönemden bahsediyorum. Ben o dönem iki gün bekledim, ülkenin başbakanı ve partinin genel başkanı sayın Binali Yıldırım’dan bir açıklama bekledim. AK Parti yetkililerinden bir açıklama bekledi ama sizin ve birçok televizyon ekranından o dönem AK Parti İstanbul il başkanlığı yaptığım için neden sesimin çıkmadığına dair bir çok arkadaşımız, televizyoncu dostumuz bizi açıklamaya davet etti. Biz de bu ekranlarda çıkıp şunu söyledik. Bu meselenin yargı tarafından mutlaka incelenmesi lazım.

Ancak bir silah teslimatı söz konusuysa -bununla ilgili detaya girmeyeyim- şu anda maalesef beni çok üzen, sükutu hayale uğratan çok daha detay bilgilere sahip oldum. Burada açıklamayacığım onu bu gece. Sonuç itibarıyla bununla ilgili olarak yargıyı göreve çağırdım aynen biraz önce diğer olaylarda olduğu gibi… Şunu söyledim, eğer bu ülkede AK Parti İstanbul Gençlik Kollarına ya da gençlik kollarındaki arkadaşlarımıza birileri silah dağıtmışsa, bu İçişleri Bakanı’nın sadece bilgisi dahilinde olacak bir şey olamaz dedim. Ve bazı kişilerin isimlerinden bahsettim. Bunun da yargı tarafından incelenmesi gereken bir mesele olduğunun altını çizdim. Maalesef, üzülerek ifade ediyorum; şu anda, o dönem adeta arka kapıdan dolaşılarak bizim bilgimiz haricinde bir takım operasyonlar yapılmış, bunları öğrenmiş olduk. Zamanı geldiğinde daha detaylı açıklama imkanım olacak inşallah.”
BENZER HABERLER
GÜNDEM HABERLERİ