Sedat Peker davasında tutuklu 7 kişi de tahliye edildi

Eklenme tarihi :
Sedat Peker davasında tutuklu 7 kişi de tahliye edildi
Sedat Peker’in de sanıkları arasında olduğu tutuklu 7 kişi hakkında daha tahliye kararı verildi. Böylelikle 92 sanıklı davada tutuklu kalmadı.

İstanbul Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 92 sanıklı ‘organize suç örgütü’ davasının dünkü duruşmasında iki önemli karar çıktı. Mahkeme ilk olarak, Sedat Peker’in de sanıkları arasında olduğu ‘örgüt’ dosyası ile 6 sanıklı ‘bahisçi cinayeti’ (Cahit Çetin’in öldürülmesi) dosyasının birbirleriyle ilgisi olmadığı gerekçesiyle ayrılmasına karar verdi.

Mahkeme, organize suç örgütü davasında ise tutuklu olan 7 kişi için tahliye kararı verdi. Böylelikle dosyada tutuklu isim kalmadı.


DEMİRÖREN GRUBUNA TEPKİ: NAMUSUNUZ YOK MU LAN SİZİN?

Sedat Peker, operasyon haberini manşetlerden vermelerine rağmen tahliye haberine yer vermeyen Demirören grubunu ‘Deli Çavuş’ hesabından hedef aldı. Peker, ”Lan pambıkörenin adamları, lan demirören medya grubunun adamları (hürriyet, milliyet, posta, cnntürk, kanal D) namusunuz yok mu lan sizin? Sedat Peker’in evine operasyon yapıldı, Sedat Peker’in yakınları tutuklandı diye günlerce haber yaptınız, adamların serbest kaldığı ile ilgili neden haber yapmıyorsunuz? Her zaman söyledim siz köpeksiniz. Hem de kemiklik köpeksiniz. Gazetecilik etik değerleriniz nerede?Namusunuz nerede sizin? Size yazıklar olsun. Siz kahpesiniz. Kendinize bağlı trollere internette yazı yazdırıyorsunuz…” dedi.
BENZER HABERLER
GÜNDEM HABERLERİ