Çavuşloğlu’na “Katar’a mali destek talep etmek için mi geldiniz?” diye sorulunca TRT yayını kesti

Eklenme tarihi :
Çavuşloğlu’na “Katar’a mali destek talep etmek için mi geldiniz?” diye sorulunca TRT yayını kesti
Katarlı gazeteci, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na, "Acaba, Türkiye'nin yaşadığı ekonomik kabusu aşması için Katar'a mali destek talep etmek için mi geldiniz?" diye sordu. O ana kadar yayında olan TRT Haber’de yayını hemen kesti.


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite Dışişleri Bakanları Hazırlık Toplantısı’na katılmak üzere Doha’ya gitti.

Burada yapılan ortak basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çavuşoğlu’na Katarlı bir gazeteci, “Acaba, Türkiye’nin yaşadığı ekonomik kaosu aşması için Katar’a mali destek talep etmek için mi geldiniz?” sorusunu yöneltti.


Bu sırada Çavuşoğlu’na sorulan soruya kadar toplantıyı canlı yayınla veren TRT Haber’in anında yayını kesmesi dikkat çekti. Yayının TRT World’de cevabı beklenmeden kesildiği öğrenildi.
 
‘PARA GÖNDERMESİ İÇİN GELMEDİK’ 

TRT Haber’in kestiği kısımda Çavuşoğlu söz konusu soruya, “Öyle bir tablo çizdiniz ki Türk ekonomisi tamamen bitmiş tükenmiş gibi. Böyle bir şey doğru değil. Ekonomik göstergelere baktığınız zaman Türkiye ekonomisinin büyümesi dünyada ilk sıralarda. Sadece OECD’de değil dünyada ilk sıralarda. Ve uluslar arası kuruluşlar da bu büyüme oranlarını güncellediler. Diğer tarafta ihracata baktığımız zaman keza öyle. Üretim kapasitesine baktığınız aman arttığınız görüyoruz. Katar’dan herhangi spesifik olarak Türkiye’ye para göndermesi için değil, ilişkilerimizi her alanda geliştirmek için geldik” şeklinde yanıt verdi.
 
Soruyu soran Katarlı gazetecinin de Reuters Haber Ajansı muhabiri olduğu belirtildi.
BENZER HABERLER
GÜNDEM HABERLERİ