Beyin ameliyatlı Yunus Tosun MR sırası beklerken tutuklandı: Ben burada ölürüm

Eklenme tarihi :
Beyin ameliyatlı Yunus Tosun MR sırası beklerken tutuklandı: Ben burada ölürüm
Beynindeki tümör nedeniyle Mart 2022’de ameliyat edilen inşaat mühendisi Yunus Tosun (31), Yargıtay tarafından cezası onaylandığı için 6 Mayıs 2022’de tutuklanıp İzmir Kırıklar Cezaevine gönderildi.

Bold Medya'dan Sevinç Özarslan'ın haberine göre Dört ay önce beyninden ameliyat edilen inşaat mühendisi Yunus Tosun, 6 Mayıs'ta MR için gittiği hastane sırasında beklerken gözaltına alınıp tutuklandı. Eşinin cezaevinde baş ağrılarının yeniden çıktığını söyleyen Özlem Tosun, "Cezaevine girdikten sonra iyileşeceğine dair hiçbir ümidi kalmadı. 'Ben burada ölürüm' diyor. Yine başı ağrıyor. Tümör nüksetti mi diye endişelenmeye başladı." dedi.

Beynindeki tümör nedeniyle Mart 2022’de ameliyat edilen inşaat mühendisi Yunus Tosun (31), Yargıtay tarafından cezası onaylandığı için 6 Mayıs 2022’de tutuklanıp İzmir Kırıklar Cezaevine gönderildi.


Gülen Hareketi’ne üyelik iddiasıyla yürütülen soruşturmalar kapsamında Kasım 2016’da tutuklanan ve bir yıl Sincan’da hapis yatan Tosun, matematik dersi verdiği bir öğrencinin ifadesine dayanılarak ve ByLock kullandığı iddiasıyla 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Bu süreçte tutuksuz yargılanan Tosun hapisten çıktıktan sonra evlendi. Bir oğlu dünyaya geldi. İzmir’de kendi mesleğini yaparak ailesinin geçimini sağlarken, geçen yıl ağustos ayında ani ve yoğun baş ağrısıyla gittiği İzmir Katip Çelebi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde beyninde tümör olduğunu öğrendi.

“BEN BURADA ÖLÜRÜM”

Dört ay önce beynindeki tümör alınan Tosun, 6 Mayıs’ta ameliyat olduğu hastaneye MR ve diş randevusu için gittiğinde sırada beklerken gözaltına alındı. Eşinin cezaevinde gün geçtikçe daha da kötüleştiğini söyleyen Özlem Tosun, “Psikolojik olarak çok iyi değil. Cezaevine girdikten sonra hiçbir ümidi kalmadı. Ben burada ölürüm diyor. İki aydır hala diş doktoruna gidemedi. Dişinde iltihap var. Baş ağrıları da yoğun olunca tümör yeniden nüksetti mi diye endişelenmeye başladı. İki hafta önce hastaneye götürüldü, ağrı kesici vermişler.” dedi.

AMELİYATTAN 1,5 AY SONRA TUTUKLANDI

Çok çaresiz olduğunu ve kime ne söyleyeceğini bilmediğini belirten Özlem Tosun şöyle devam etti:

“Eşim hapisten çıktı, evlendik, 4 yıldır evliyiz. İzmir’de kendi işini yapıyordu. Geçen sene ani ve farklı bir baş ağrısıyla doktora gitti, beyninde tümör olduğunu öğrendik, bitkisel yollardan tedavi olmak istedi, belki tümör küçülür diye. Bir yandan da dosyasının onaylanma ihtimaline karşılık cezaevinde ameliyat olmak, tedavi olmak zor diye geçtiğimiz martta ameliyat oldu.

“DOKTOR KONTROLÜ OLDU AMA MR İÇİN BEKLİYOR”

Ameliyattan 1,5 ay sonra tutuklandı. Aslında o anda beklemiyordu. Daha var diye düşünüyordu. Eşim bu ameliyattan çok etkilendi. Doktor ameliyatın psikolojisine etkisi olur demişti zaten. Ya aşırı tepki gösteriyor ya da çok pasif. İnfaz erteleme için başvuru yaptık. Heyet raporu için hastaneye sevk ettiler. Doktor kontrolü oldu ama MR için bekliyor. Götürüleceği gün belli değil. İşlemler çok yavaş ilerliyor. O kadar çaresizim ki kime, ne söyleyeceğimi bilmiyorum.”
BENZER HABERLER
GÜNDEM HABERLERİ