Vatandaş mazot zammına isyan etti: Allah’ı, dini, imanı olan bunu yapar mı?

Eklenme tarihi :
Vatandaş mazot zammına isyan etti: Allah’ı, dini, imanı olan bunu yapar mı?
AKP rejiminin yanlış para ve maliye politikası nedeniyle dolar kurunun artması, vatandaşlara da zam olarak yansıyor. Benzin ve motorine ardı ardına gelen zamlardan sonra vatandaşlar isyan etmeye başladı.


Gece yarısı itibariyle motorinin litre fiyatına 23 kuruş zam daha geldi. Motorin üç günde ikinci kez zamlandı ve 8 liranın üzerine çıktı. Böylece motorinin litre fiyatı benzini geçti. Üst üste gelen zamların ardında yurttaşlar da tepki gösterdi.

Motorine üst üste zam gelmesinin ardından isyan eden bir vatandaş, “Hele bi bakın neler oluyor. Gece yatıp gündüz kalkıyoruz bakın neler oluyor. Allah’ı, imanı, dini olanlar, kitaptan bahsedenler hele bir bakın. Ulan arabaya binecek halimiz kalmadı, bari bize acımıyorsunuz köylüye acıyın, köylüye acımıyorsanız toplu taşıma yapan insanlara acıyın, öldüler, bittiler, mahvoldular. Allah belanızı versin. Pazar günü saat 12’den 1’e kadar Türkiye genelinde kontak kapatalım kontak. Lan bu kadar olur mu? Allah’ı, dini, imanı olan bunu yapar mı? Ulan arabamı da size verim, malımı da size verim…” ifadelerini kullandı. Söz konusu video kısa sürede binlerce kez izlendi.

 
 
BENZER HABERLER
EKONOMİ HABERLERİ