Bahçeli de şikayetçi: Fiyat artışlarının önünü arkasını incelemek zorundayız

Eklenme tarihi :
Bahçeli de şikayetçi: Fiyat artışlarının önünü arkasını incelemek zorundayız
Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Fiyat artışlarının önünü arkasını incelemek zorundayız. Konut fiyatlarıyla birlikte kira fiyatlarındaki artışların gerçek sebebi nedir? Asıl gayesi nedir?” dedi.
Bahçeli’nin gündeme ilişkin konuşmasından başlıklar şöyle oldu:

“Özellikle kur ve enflasyonda ekonomik gerçeklerle ters düşen artışların bir süre sonra normalleşeceğine, hazmedebilir ve makul seviyelerde istikrar kazanacağına inanıyoruz. Vatandaşlarımızın kesesine dokunan, mutfağına dinamit koyan, şikayetlerinin yaygınlaşmasına neden olan fiyat artışlarının önünü arkasını incelemek zorundayız.

Türkiye’yi ekonomik olarak zora sokan, alım gücünü zayıflatan planın geri planında mihraklar vardır ve açıkça meydandadır. F...’cüler, sıcak para çeteleri, küresel tefeciler, ekonomik tetikçiler, emperyalizme gönüllü casusluk yapan kokuşmuşlar Türkiye’nin ekonomik olarak köşeye sıkışmasına, milletimizin hayat pahalılığı içine gömülmesi amacıyla faaliyet içindedir.


‘KİRA ARTIŞLARININ GERÇEK SEBEBİ NEDİR?’ 

Konut fiyatlarıyla birlikte kira fiyatlarındaki artışların gerçek sebebi nedir? Asıl gayesi nedir? Kiralardaki yükselişe sessiz kalamayız, konut fiyatlarındaki yükselişleri atıl vaziyette seyredemeyiz. Vahim artışları sınırlandırmak, taleplerine kulak vermek mecburiyetindeyiz. Haksız kazanç peşine düşen fırsatçıların elbette yakasından tutmalıyız, bedelini de ödetmeliyiz.

‘CHP’NİN BAŞINDAKİ ZATIN KONUŞMAYA YÜZÜ BİLE YOKTUR’

Mazisinde karneyle ekmek verilen hüzün dolu yılların olduğu CHP’nin ve başındaki zatın konuşmaya yüzü bile yoktur. Milletimizin ve devletimizin yanında sapasağlam yerimizi alacağız. Tasarlanmış kahramanlıklara karnımız toktur. Gaz yağı yokken haşhaş yağı kullanılan yıllar aklımızdan çıkmamıştır. 2023 aynı zamanda istikbal hedeflerimizin ileriye taşınmasını sağlayacak tarihi bir eşiktir.

‘ABDÜLHAMİT’İ KİMLER SEVMİYORSA ONLARA DİKKAT EDECEĞİZ’

Osmanlı İmparatorluğu’nda tahta çıkan hiçbir padişah, asla ve kat’a kendi çıkarını devletinin ve milletinin çıkarı üzerine görmemiştir. Abdulhamit’i kimler sevmiyorsa, tedavi edilmemiş kuyruk acısını hala kimler çekiyorsa onlara dikkat edeceğiz çünkü onlar Batı’nın içimize yuvalanmış etki ajanlarıdır. 1900’lü yılların başında sahnelenen kahpe oyunların günümüzdeki mültezimleridir.

‘ERDOĞAN BUGÜNÜN ABDULHAMİT’İDİR’

Gafiller ne istiyorlar tarihimizden? Neyin istibdatından bahsediyorlar? Bilmedikleri, bilemeyecekleri, tanımadıkları, kafalarının ve kalplerinin yetmeyeceği büyüklerimizi hangi bilgi ya da belgelerle itham ederler? Cumhurbaşkanımız Erdoğan bugünün Abdulhamit’i olarak görünüyorsa bizce hiçbir mahsuru yoktur, övgünün tezekkürüdür.”
BENZER HABERLER
EKONOMİ HABERLERİ