YouTube'ta ücretsiz dönem resmen başlıyor: Tarih verdi

Online video platformu YouTube, orijinal içerikleri ücretsiz yayımlamaya hazırlanıyordu. İçeriklerin ücretsiz yayınlanacağı tarih ise açıklandı.
Dünyanın en büyük video paylaşma platformu olan şirket bir süre önce Premium özelliğini duyurmuştu. YouTube Music ve Originals desteğini de beraberinde getiren şirket, almış olduğu karar ile birlikte YouTube, orijinal içerikleri için önemli bir hamleye imza atmaya hazırlanıyor.

Yayınlanan rapora göre, premium servisi ile birlikte gelen YouTube orijinal içerikleri bir türlü istenilen rakamlara ulaşamadı. Aralarında, Cobra Kai, Impulse ve The Sidemen Show gibi dizilerin yer aldığı YouTube orijinal içerikleri, Netflix’e karşı direnç gösteremedi.

Kullanıcılardan gelen tepkilere göre şirket, aylık 12 dolar karşılığında premium hizmeti ile birlikte sunulan orijinal içerikler, gelecek ay tamamen ücretsiz olacak.


CHIP'in haberine göre YouTube, ücret ödemeyen kullanıcıların 24 Eylül 2019'dan itibaren YouTube Originals'e erişebileceğini duyurdu.

2016'da yayın hayatına başlayan YouTube Originals, orijinal dizilerden, etkinliklerden ve filmlerden oluşan bir kanal. Bu içeriklere şimdiye kadar sadece YouTube Premium kullanıcıları, yani siteye özel işlevler için ücret ödeyen kullanıcılar ulaşabiliyordu.

YouTube Originals ücret ödemeyen kullanıcılara açılacak olsa da, Premium üyeler Originals'ı reklamsız izleme, dizilerin tüm bölümlerine çıkış tarihinde ulaşabilme, çevrimdışı izleme için indirme, ek içerikler ve sahneler gibi ayrıcalıklara sahip olmaya devam edecekler.

Bunların yanında 12 Deadly Days, A Trip to Unicorn Island ve Hyperlinked gibi bazı diziler, 24 Eylül'den sonra da sadece Premium üyeleri tarafından izlenebilecek.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ