Teknoloji Devi Google'dan Tuvalet Uygulaması

Google, Hindistanda ilginç bir uygulamaya imza attı.
Google, Hindistan’da tuvaletleri daha rahat bulabilmek için bir uygulama geliştirdi.

Google, bir süre önce duyurduğu uygulamayı kullanıma sundu. Teknoloji devi Hindistan’da tuvalet sorununu çözüm bulmak için bir uygulama geliştirdi. İlginç uygulama tüm dünyada yankı buldu.

Sosyal Gazeteci'nin aktardığına göre, Hindistan’da çok fazla sokağa tuvalet yapma alışkanlığına karşı bir önlem alınmak istendi ve sonunda bu proje gerçekleştirildi. Kullanıcıların bulundukları yere yakın halka açık tuvaletleri bulmasını kolaylaştıran uygulama tamamen Hindistan’ı hedef alıyor.


Uygulama Google ve Hindistan Devleti’nin işbirliğiyle gerçekleştirildi.

Siz İsteyeceksiniz “Google tuvaletleri bulacak”Google yeni projesini yolda sıkışan insanlar için oluşturdu. Hindistan’da Google maps ile en yakın umumi tuvalet bulunabilecek.

Google Hindistan’da değişik bir projeye imza attı. Şirket, Hindistan Şehir Gelişimi Bakanlığı ile birlikte bir Tuvalet Bulucusu hizmeti geliştiriyor. Bu hizmet sayesinde Google Maps ile umumi tuvaletlere giden en yakın yol bulunabilecek.

Chip.com.tr’de yer alan habere göre, hastaneler, metro istasyonları ve avm gibi yerlerdeki tuvaletler çok rahat bulanbilecek. Bunun için ise Google Maps aramaya tuvalet yazılması yeterli olacak. Ayrıca bir puanlama şekli de mevcut. Eğer tuvalet temiz değilse inceleme bırakılarak diğer kullanıcılar önceden uyarılmış olacak.

Kaynak: Sosyal Gazeteci
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ