''Türk futbolu temiz değil''

Galatasaray-Gaziantep maçı sonrası 90 dakikayı değerlendiren Rıdvan Dilmen hakem Alper Ulusoy’a yüklendi. Dilmen, Türk futbolunun temiz olmadığını belirterek Riva’nın temizlenmesi gerektiğini söyledi.
Spor Yorumcusu Rıdvan Dilmen 3-3 biten Galatasaray-Gaziantep maçını değerlendirdi. Alper Ulusoy’un 6 saniye kuralını uygulamasını da yorumlayan Dilmen, “Kimse bana Türk futbolu temiz falan demesin” ifadelerini kullanarak hakemlerin kötü niyetli olduklarını belirtti. Rıdvan Dilmen’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Gollü olacağını düşünüyordum ama bu kadar tuhaf bir maç olacağını düşünmemiştim. Böyle dramatik sonlu maçlar elbet olmuştu ama böyle bir maç hayatımda görmedim. Biz bugün oyunu konuşmayalım. 0-0 başladı, 3-1 oldu, 3-1 oldu tüm skorlar yaşandı. Deplasmanda takımı da ev sahibi takım da öne geçti. Maça damgasını vuran hakem kararları ve sezon kararları oldu. Fenerbahçe kendisine yoldaş arıyordu, şimdi bugün Galatasaray da geldi. Beşiktaş pek fazla bir şeye karışmıyor. Bugünden itibaren Galatasaray da devreye girecek. Hakemin yaptıklarını doğruları yanlışları çok enteresan şeyler olacak”

TARİHE GEÇECEK BİR KARAR VERDİ


Niye Gaziantep’in niye Galatasaray’ın golünü iptal etmedin diyemem. Kırmızı kart doğru mu? Doğru. Kendi kendine iş aldı Galatasaray. Gaziantep’in attığı ikinci golde acaba perdeliyor mu dediğimizde VAR hakemi baktığında pozisyonda kaleciyi engellemediğini gördük. Yedek kulübesinin önünde şarjlar vardı Gaziantep aleyhine olması lazımken vermedi. Jimmy Durmaz’ın bir pozisyonu vardı mesela vermedi. Aynı yerde başka bir pozisyonda daha az sert olan bir pozisyonda vermedi. Türkiye’de tarihe geçecek bir karar verildi. 6 saniye kuralında. Bu 6 saniye kuralı ilk çıktığında bir gün de uygulayın diyordum. Bula bula da Galatasaray’ı buldu. İlklerin takımı. 1-2-3 kim sayacak diye bakıyordum. Bir de üzerine penaltı oldu mu. Galatasaray’da o penaltıyla 8 puan geriye düştü. Eğer seyircili olsaydı bu karar zordu.

KİMSE BANA TÜRK FUTBOLU TEMİZ DEMESİN

Galatasaray’a faulü vermemesi benim orada kafamı karıştırdı. 6 saniye kuralından daha çok o faule takıldım. Hatalar tabii ki her maçta olur. O 6 saniyeyi vermesinin sebebi hakemin kafasında vardı demekki. Bravo hakeme cin gibisin. 150 maçta vermedin bu maçta verdin, helal olsun. Türk futbolunun dizaynında sorun var. Kuralları biliyorsunuz uygulamıyorsunuz. Sezon sonunda medyaya lobilere bakıp öyle karar veriyorsunuz. Hakem maça giderken kimlerin ne istediğini, Türk futbolunun TFF’nin komitelerin ne istediğini adları gibi biliyorlar. Alper Ulusoy doğru karar verdi, tebrik edemeyeceğim çünkü bundan önce 1500 defa o kararı hiç vermedin.
 
KÖTÜ NİYETLİ OLDUKLARINI DÜŞÜNÜYORUM

Bir kaç yıldır bırakın iyi niyetli olduklarını kötü niyetli olduklarını düşünüyorum. Doğrulara verilen kararları tartışıyorsak durum çok vahim demektir. Alper Ulusoy’un bundan önce son yönettiği maçta eğer en az 5 pozisyonda 6 saniye kuralı ihlal edilmediyse ben yorumculuğu bırakacağım. 4 olursa kabul etmiyorum, 5 tane! Çok iddialı konuştum şimdi ama sözümü de geri almayacağım. “Fenerbahçe ile Galatasaray ezeli rekabet ebedi dostluk tam olur şimdi. Kimse bana Türk futbolu temiz falan demesin”

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ