Sörloth resmen RB Leipzig'de

Trabzonspor, bonservisi Crystal Palace'ta bulunan Norveçli golcüsü Alexander Sörloth'un Leipzig'e transferini resmen açıkladı.

Bordo mavili kulüp, golcü oyuncu Alexander Sörloth'un RB Leipzig'e transfer olduğunu duyurdu. Alman ekibi, Sörloth'un transferi için 20 milyon Euro sözleşme fesih bedeli ödeyecek.

TRANSFERİN MALİ DETAYLARI KAP'A YAPILAN AÇIKLAMADA


Bonservisi Crystal Palace kulübünde olan, kulübümüzle kiralık sözleşmesi bulunan futbolcumuz Alexander Sorloth'un, RB Leipzig kulübüne transfer olabilmesi için yapılan görüşmeler neticesinde Crystal Palace ve RB Leipzig kulüpleri ile anlaşma sağlanmıştır.

Anlaşmaya göre; RB Leipzig Kulübü, Kulübümüze, Alexander Sorloth ile olan 31.05.2021 bitiş tarihli sözleşmemizin erken feshi karşılığında aşağıdaki ödemeleri yapacaktır.

1-Sözleşme fesih bedeli olarak 20.000.000.-EUR ödenecektir.

2-Futbolcunun maç oynama sayısına göre toplamda 2.000.000.-EUR bonus ödenecektir.

3-Futbolcunun başka bir kulübe transferi halinde, bu transfer dolayısıyla katlanılan maliyetler sonrası kalan transfer karının %20 si kulübümüze ödenecektir.

4-Futbolcunun ileriki dönemlerde Türkiye'ye transferi söz konusu olması durumunda kulübümüz öncelikle alma hakkına sahip olacaktır.

Bu transfer dolayısı ile elde edilecek gelirler, Alexander Sorloth'un bonservisini elinde bulunduran Crystal Palace kulübü ile yarı yarıya paylaşılacaktır.

SÖZLEŞMESİ FESH EDİLDİ

Trabzonspor oyuncunun sözleşmesinin fesh edildiğini duyururken, "Şirketimiz ile profesyonel futbolcumuz Alexander Sorloth arasındaki 03.08.2019 başlangıç ve 31.05.2021 bitiş tarihli profesyonel futbolcu sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilmiştir.
Yapılan anlaşmaya göre oyuncuya herhangi bir fesih tazminatı ödenmeyecektir" ifadeleri kullanıldı. 

SÖRLOTH VEDA MESAJI YAYINLADI
 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ