Seri A, 1000 seyirciye oynayacak

İtalya'da Covid-19 salgını konusunda hükümete danışmanlık yapan Bilimsel-Teknik Heyet, futbol maçlarında stadyumlara yüzde 25 kapasite ile seyirci alınması talebini reddetti.

İtalyan basınına göre bölge yönetimleri ve futbol kulüpleri, stadyumlara yüzde 25 kapasiteye kadar seyirci alınmasını talep ediyordu. Ancak uzmanlardan oluşan Bilimsel-Teknik Heyet hafta sonunda aldığı kararda bu talebi reddetti.

Heyet, halen en fazla 1000 seyirci kabul edilen stadyumların daha fazla seyirciye açılması için gerekli koşulların şu aşamada mevcut olmadığına hükmetti.


Heyetin kararında, İtalya'da 2 hafta önce okulların açıldığı vurgulandı ve okulların açılmasının salgının gidişatına olası etkileri görülmeden stadyumların kapasitesinin artırılamayacağı belirtildi.

İtalya'da 20 Eylül'den bu yana Serie A maçlarına en fazla 1000 seyirci kabul edilmesine izin veriliyor. Taraftarların stadyuma girişlerinden tribündeki yerlerine ulaşmalarına kadar ve yerlerinden her uzaklaşmalarında maske takmaları gerekiyor. Giriş-çıkışlarda ve tribünlerde toplanmaları önlemek görevliler bulunduruluyor. Stadyumlara bayrak, flama ve afiş sokulmasına izin verilmiyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ