Saray'da huzur yok

Galatasaray’ı hayata döndürmesi için göreve getirildi ama daha 2 haftada tartışılan adam oldu... Tudor’un idman metotları ve açıklamaları futbolcular üzerinde sıkıntı yarattı. İlk fireyi Sneijder verdi, Hollandalı yıldız 2 maç yok!

Galatasaray’da işler bir türlü yoluna girmiyor... Riekerink gitti, ligin 'parlayan hocası’ olarak görülen Tudor geldi ama tartışmalar bitmedi.

Takımın bir türlü geleceğe dair ışık vermemesi bir yana, genç çalıştırıcının Başkan Dursun Özbek ile yaptığı görüşmenin detayları da Florya’da ciddi rahatsızlık yarattı.


Yöneticiler beklemede...
Özbek’e, “Yaşlıları yollayalım. Tesislerde yönetici görmek istemiyorum” mesajlarını ileten Sarı-Kırmızılılar’ın teknik direktörünün bu sözleri kötü sonuçlarla birleşen kara bulutları daha da yoğunlaştırdı. Selçuk İnan, Sabri, Hakan Balta gibi ‘yaşlılar’ sınıfına giren oyuncuların Tudor’un açıklamalarından ötürü keyfinin kaçtığı, takıma yakın yöneticiler Levent Nazifoğlu ve Mehmet Özbek’in de gelişmeleri kaygıyla izlediği öğrenildi.

Yükleme tehlikesi!
Tüm bunlara bir de Sneijder’in düzelmesi 2 haftayı bulacak sakatlığının eklenmesi, Tudor ile ilgili tartışmaları katladı. “Bu takım iyi çalışmamış” mesajları veren Hırvat Hoca’nın antrenman düzenini tamamen değiştirmesinin ve aşırı yüklemenin önümüzdeki süreçte sakatlık riskini hayli yükseltebileceği belirtiliyor. Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz günlerde FANATİK’e konuşan Sneijder, ‘birlik olma’ çağrısı yapsa da satır aralarında son sistemden şikayetini, “Ben de, Podolski de derbide kendi bölgemizde oynamadık” sözleriyle dile getirmişti. Alt alta koyulduğunda iyi sonuçlar birbirini izlemezse Florya’da kazanın daha da kaynaması muhtemel.

Gergin günler...
Galatasaray’a gelişi son derece tartışmalı olan Tudor’un başlangıcı daolaylı oldu. İlk idmanda Bruma ile sorun yaşayan Hırvat, bu krizi büyümeden halletse de saha içi sonuçları ile kısa sürede tartışılmaya başlandı. Sezon ortasında takıma fizik ve kondisyon yüklemesi (!) yaptıran Tudor’un oyuna gelişim adına katkı sağlayamaması şampiyonluk yarışından kopulmasına neden oldu. Ağır antrenman temposu oyuncuların düşük fizik kalitelerinde aşırı zorlamaya neden olurken Sneijder’in sakatlığı ise şok etkisi yarattı. Sakatlığın yanı sıra Tudor ve Sneijder’in elektriğinin tutmaması da önümüzdeki dönemde Florya’da gergin günlerin yaşanacağının sinyallerini veriyor.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ