Rıdvan markasından rahatsız!

NTV’de futbol yorumculuğu yapan ‘Şeytan’ lakaplı eski milli futbolcu Rıdvan Dilmen, kendisiyle ilgili eleştirilerinden rahatsız olduğu isimleri hedefe koydu.

Türk futbolunun müzmin sakatları arasında müstesna bir yere sahip olan, Fenerbahçe ve Milli Takım’daki kısa süreli performansı ve ‘Şeytan’ lakabı ile akıllarda kalan Rıdvan Dilmen, yorumculuk yaptığı kanalda sıradışı bir programa imza attı.

Zaman zaman siyasi konulara girse de daha çok maç yorumları yapan Dilmen, NTV’deki canlı yayında, kendisiyle ilgili eleştirilerde bulunan yorumcular Erman Toroğlu, Rasim Ozan Kütahyalı, gazeteciler İbrahim Seten, Mehmet Arslan ve İsmail Er hakkında sert açıklamalarda bulundu.


ŞEYTAN’IN MHK’SI

Bu isimlerin çoğu, içinde bol bol ‘şeytan’ geçen ifadelelerle Rıdvan Dilmen’i eleştiriyorlardı. Eleştirilerin odağında, Rıdvan Dilmen’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kardeşi Mustafa Erdoğan ile ilişkilerini kullanıp Türk futbolunu dizayn etmesi yer alıyordu. En son örnek olarak da Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK) değişmesi ve Rıdvan Dilmen’in istediği Serdar Tatlı’nın MHK Başkanı olması gösteriliyordu. Hatta son MHK’ya “Rıdvan Dilmen MHK’sı” deniyordu.

Mesela İsmail Er, 20 Eylül’deki Twiter paylaşımında, “Şeytanın MHK’si mazluma acımıyor. Kulüpler Birliği’nde tüm takımlar eşit adalet için birlik olmalı! @Erzurumspor’un attığı golün iptal edilmesi izah edilemez.” diyordu.

İsmail Er, 18 Eylül’deki bir başka paylaşımında “FUTBOLDA TUTUKLAMA: Ülkem kulüpleri nasıl iflas ettirildi. @atigoll ülkem futbolunun karanlık yüzünü defalarca yazmıştı. Kulüplerin CEO’su ve futbolcu simsarı tutuklandı! Pamuk ipliği sökülmeye başladı. Şeytanlar medyada bunları konuşmaz yazdırmazlar!” diye yazmıştı.

Er, 18 Eylül’deki bir başka paylaşımda ise “Küçümseyerek insanlardan yüz çevirme ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme. Zira Allah, kendini beğenmiş övünüp duran kimseleri asla sevmez.(Lokman Suresi /18. Ayet) Allah’ım ne olur bizleri narsist şerefsiz şeytanlardan korusun. Cumanın hayrı ve bereketi üzerinize olsun.” diyerek yine Rıdvan Dilmen’e gönderdeme bulunmuştu.

"RIDVAN DİLMEN SEZONUNDA ANCA ‘ŞEYTAN’IN DEDİĞİ OLUR"

İbrahim Seten de Rizespor ile Fenerbahçe arasındaki sezonun ilk maçından sonra bir paylaşım yaparak “Yaşayan efsaneye saygı: Rıdvan Dilmen Sezonu! Şahane fikir! İlk maçtan her şey belli oldu zaten!” yazmıştı. Seten, 19 Eylül’de de benzer bir twit atmıştı: “Rıdvan Dilmen sezonunda anca ‘şeytan’ın dediği olur.”

Aspor’da yorumculuk yapan Erman Toroğlu da geçtiğimiz cumartesi günkü canlı yayında “Şeytan, hakemlerin kafasına çabuk girmiş.” diyerek maçlardaki hakem hatalarını “Rıdvan Dilmen MHK’sına” bağlamıştı. Gazeteci Mehmet Arslan da Rıdvan Dilmen ile ilgili benzer eleştirlerde bulunmuştu.

Rıdvan Dilmen; İbrahim Seten, Mehmet Arslan ve İsmail Er hakkında konuşurken, önceden hazırladığı kupür ve Twet alıntılarını ekrana yansıttı. İbrahim Seten, Mehmet Arslan ve İsmail Er de aynı şekilde Rıdvan Dilmen’e cevap verdi. Onlar da Dilmen’i hedef aldı. Her iki cephe de söyleyecek sözü kalmayınca son yılların modasına uydular, ‘kurtarıcı’ olan dört harfli kısaltmaya sığındılar: fe.ö!

"BANA ŞEYTAN Dİ-YE-MEZ-Sİ-NİZ!"

Rıdvan Dilmen, “Bana şeytan di-ye-mez-si-niz!” diyerek başladığı açıklamalarında şunları söyledi:

“Bu yıl tuhaf bir durum oldu. Serdar Tatlı, daha önce MHK yönetimi kurulu görevi yapmış eski bir hakem. MHK başkanı oldu. Benim de tanıdığım bir isim. Fakat bu durum farklı yorumlara neden oldu. ‘Rıdvan Dilmen sezonu olsun’ diye tweet atıldı. MHK başkanını diyelim ki ben getirdim, ne yaptılar hakemler daha iki hafta oldu. Türkiye’de savcılıkların futbol camiasında ‘Temiz Eller’ operasyonu yapması lazım. Temsilciler, federasyon temsilcileri ve ben dahil gazeteciler araştırmadan geçirilmesi lazım.”

"SİZLER TÜRK FUTBOLUNUN MİKROBUSUNUZ"

“Bu arkadaş, darbeyi kurtaran arkadaş var ya, Mehmet Aslan. Serdar Aydın’ın patronu. Mustafa Çalışkan bey de kitap yazıyor 15 Temmuz’da ilgili. İçeriğinde de İbrahim Bayram’ın bize anlattığını ona da anlatmış gibi. 14 Temmuz’da bu İbrahim Bayram arkadaş yurtdışına gidiyor. Korkak ödlek, 16’sında Çorlu’ya geliyor. Türkiye’de kahraman gibi dolaşıyor. Devlet bunu buluyor. Şunları hemen yollayın diyor. Bunlar gidiyor, çete dağılıyor. Ekmekleri de gidiyor. Bunları kamufle etmek için. 6 ay verirse mesele yapmayacaklar. Derken tuzağa düşenler de oluyor. Sayın Bakanım, sizi de uyarmış olayım. Saygılar sunarım ama sizi çok sevdikleri için koymuyorlar. O arkadaşların gazetelerinde en çok çıkan sizsiniz, çünkü sizin yanınında Refik Kağan’ı soktular. Bu arkadaş, Cumhurbaşkanı’na hakaret eden arkadaştır. Vatan haini, fe.ö sevdalısıdır. Bu arkadaşla yürümeye hakkınız yok. O Refik Kağan da bu çetenin üyesi. O zaman Beyaz TV’de Rasim Ozan Kütahlı’yı bize anlatıyorlardı. Rasim Ozan Kütahyalı, sen fe.ö sevdalısıydın. Boşnaklar meselesi var, biz niye tepki göstermedik ona. İlle konuşmak için Boşnak mı olmalı. Şimdi Osman Gökçek’in kanalında çıkıyor. Cumhurbaşkanı duyarsa saniye çıkmaz. Ama izleyenler Cumhurbaşkanı’na yazıyor. Sizler (İbrahim Seten, Mehmet Arslan, İsmail Er), Türk sporunun mikrobusunuz. Darbe başarılı olmayınca maske taktığınız.”

"ERDOĞAN’IN YAKINIM OLMASINDAN GURUR DUYARIM"

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakınım olmasından gurur duyarım. Yıllardır bu işi yapıyorum ben. Niye insanları yakayım ki, ama ben gururumla yaşıyorum. Sayın Cumhurbaşkanı’na binlerce kişi hakaret etmedi mi? Ya bir şey söyleyeyim mi, sizin gibi mikroplar kazanacağına devlete çağrım var. Berat bey, Süleyman Soylu kimliklerimize, haberlerimize girin. Ne varsa ortaya çıksın. İbrahim Seten ve ekibi, bütün izleyicilerden rica ediyorum. Haklarınızı helal edin, bugün onları kendime ayırdım ama anlattıklarım gerçektir. Yarın adliyeye çağırırlarsa giderim. Boynumuz adaletten incedir. İzleyiciler hakkımızı helal etsin.”Rıdvan Dilmen’in hedef aldığı isimlerden İbrahim Seten, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Zaman’a verdiği söyleşiyi hatırlattı. Seten, Mehmet Arslan’ın uçakta Zaman Gazetesi’ni okurken çekilmiş bir fotoğrafını da paylaşarak “Mehmet Aslan’ın safı belli…” diye yazmıştı.

MEHMET ARSLAN: HESABINI VERECEKSİN İBLİS!

Mehmet Arslan da Rıdvan Dilmen’e verdiği cevabından şu ifadeleri kullandı: “Ben kimsenin formasını giymedim iblis. Bu iftiranın hesabını hukuk önünde vereceksin.”

İSMAİL ER: GİZLİ BAHİS ŞİRKETİ ALIP SERVET YAPTIN

Rıdvan Dilmen’e en sert cevap ise İsmail Er’den geldi. İsmail Er, “Yorumsuz….!” notu düşerek 09 Eylül 2012’de Rıdvan Dilmen’in Zaman’a verdiği söyleşiyi gündeme taşıdı: “İftiracılar ile adalet önünde hesaplaşacağız! İşine gelmeyenlerin linç kampanyasına bir üzücü haber daha [
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ