Q7'nin belgeleri Aziz Yıldırım'da

Quarezma öyle bir cevap verdi ki Beşiktaşlılar mest olacak.
Habertürk gazetesi köşe yazarı Meriç Müldür, Ricardo Quaresma'nın menajerler tarafından Fenerbahçe'ye önerildiğini, belgesinin Aziz Yıldırım'da olduğunu açıkladı.

Habertürk gazetesi köşe yazarı Meriç Müldür, Ricardo Quaresma'nın menajerler tarafından Fenerbahçe'ye önerildiğini, belgesinin Aziz Yıldırım'da olduğunu açıkladı.

Müldür'ün yazısı şöyle:


Quaresma ve menajerleri kısa bir süre önce Beşiktaşlı yöneticilerle masaya oturdu. Bu görüşmenin ardından Q7’nin (yıllık 1.6 milyon Euro alıyor), Aboubakar kadar (yıllık 3.3 milyon Euro garanti ücreti var) para istediği şeklinde haberler yayınlanmasına rağmen Beşiktaş yönetiminden “Sorun yok. Prensipte anlaştık” açıklamaları geldi. Beşiktaşlı yöneticilere dün yine sordum “Hiçbir pürüz yok” dediler. Atılan bir imza yok ortada ama ilk görüşmede imza çıkması da beklenemez zaten.

Beklenemez de o ilk görüşmede Quaresma’nın menajerlerinin masaya getirdiği bir iddia var. O diyalog sırasında kullandıkları cümle aynen şu: “Fenerbahçe 3.5 milyon Euro veriyor!” Q7’nin, Aboubakar kadar ücret istediği yönündeki haberleri teyit eder nitelikte bir ifade bu.

Beşiktaş’ın teklifinin ise 2+1 yıllık sözleşme, ilk yıl için 1 milyon 750 bin Euro, ikinci yıl için 2 milyon Euro olduğu söyleniyor. Arada önemli fark var. Neyse para pul işi yöneticilerin işi. Beşiktaşlı yöneticilerin gönüllerine su serpen ise aynı toplantıda Q7’nin sözleri. Portekizli öyle bir ifade kullanmış ki herkesi rahatlatmış, hatta mest etmiştir. Onun dediği de aynen şöyle: “F.Bahçe bizi karıştırmak için böyle yapıyor. Ben bunu biliyorum. F.Bahçe’ye gitmeyeceğim.”

Q7’de niye menajer parmağı var diyorum? Çünkü Beşiktaş’a, “F.Bahçe 3.5 milyon Euro veriyor” diyen o menajerler meğer F.Bahçe’nin kapısını kendileri çalmışlar. “3.5 milyon Euro yıllık ücret verin, Quaresma’yı size getirelim” demişler. 2 milyon Euro da imza parası istemişler.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ