Pendikspor'dan Arda, Burak ve Selçuk'a ret

Pendikspor, yıldız futbolcularla ilgili ortaya atılan iddiayı yalanladı.
Ümit Davala, Cihan Haspolatlı, Yıldıray Baştürk ve Hamit Altıntop'un Tuzlaspor'u almasından sonra Arda Turan, Burak Yılmaz ve Selçuk İnan'ın da Pendikspor'u satın alacağı iddiaları üzerine İstanbul ekibi açıklama yaparak, 'Pendikspor'un Pendiklilerde kalacağını' ifade etti.

Arda Turan, Selçuk İnan ve Burak Yılmaz'ın; Ümit Davala, Yıldıray Baştürk gibi oyuncuların Tuzlaspor'u satın almasından sonra Pendikspor'a teklif götürdüğü iddia edildi.

Üç yıldızın ilk hedefindeki Pendikspor, teklifi reddetti. 


Pendikspor Başkanı Şerafettin Taştan, kulübün satılması ile ilgili çıkan haberlere ilişkin yazılı bir açıklama yaparak, "Pendikspor Pendiklilerin olarak kalacaktır" dedi.

Pendikspor Kulübü Başkanı Şerafettin Taştan imzalı yazılı açıklamada şöyle denildi:

"Son günlerde yazılı ve görsel medyada Pendikspor Kulübü'nün satılması ile alakalı haberler yayınlanmakta. Konunun önemine binaen, kulübümüz tarafından kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı duyulmuştur. Pendiksporumuz A takımı, altyapısı, teknik kadrosu, güçlü seyircisi ve yaklaşık 800 sporcusu ile 67 yıllık köklü bir tarihi Pendiklilerin desteği ile oluşturmuş bir takımdır. Modern tesisleri ile sporcularına güvenli bir ortam sunan kulübümüz, 2. ve 3. liglerdeki 91 takım içinden U16 ve U19 milli takımlarımıza futbolcu gönderen büyük ve köklü bir ailedir. 2016 yılı içerisinde bünyesine kattığı Pendik Ampute Futbol Takımı ile Ampute Futbol Süper Ligi'nde liderlik yarışı veren, ismini 700 bin nüfuslu şehrimizden alan Pendiksporumuz, Pendiklilerindir ve Pendiklilerin olarak kalacaktır."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ