Nevin İnce, Tokyo'ya koşuyor!

Romanya'da 19-20 Eylül'de gerçekleştirilen Büyükler Balkan Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar 400 metrede üçüncü olan 16 yaşındaki milli sporcu Nevin İnce, 2024 Olimpiyatları'nda altın madalya kazanmayı hedefliyor.

Van'da katıldığı atletizm seçmelerinde yeteneği keşfedilen lise öğrencisi Nevin İnce, kısa sürede elde ettiği başarılarla dikkati çekti.

Yoğun antrenman programı sayesinde kısa sürede büyük başarılar elde eden ve şu ana kadar 25 madalya kazanan genç atlet, 37 günde 16 yarışa katılarak önemli bir istatistiğe imza attı.


En son Romanya'nın Cluj kentinde 19-20 Eylül'de düzenlenen Büyükler Balkan Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar 400 metrede kendisinden yaşça büyük sporcuları geçerek üçüncü olan Nevin İnce, hedefini 2024 Olimpiyatları'nda altın madalya olarak belirledi.

"BAŞARILARIMIN DEVAMI GELECEK"

Koronavirüs sürecinde de evde antrenman yaparak yarışlara hazırlandığını anlatan milli atlet, şunları kaydetti:

"Ders çıkışlarında stada geliyorum. Antrenörümün verdiği günlük programa göre çalışıyorum. Balkan Şampiyonası'nda kendimden yaşça büyük sporcularla yarışarak üçüncü oldum. Avrupa şampiyonaları ile 2024 Olimpiyatları'nda ülkemi en iyi şekilde temsil etmek, altın madalya kazanmak istiyorum."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ