NBA’de karar günü perşembe

Son günlerde Euroleague ve birçok Avrupa liginde somut kararlar açıklanmasının ardından gözler NBA’e çevrildi.
Son bir ay içinde futbol ve basketbol başta olmak üzere birçok ligde sezonun devamı, iptali ya da mevcut haliyle sona erdirilmesiyle ilgili somut kararlar verildi. Avrupa’nın NBA’i olan Euroleague’de sezon iptal edildi. Gözler şimdi NBA’e çevrildi.

Koronavirüs salgınının henüz ilk günlerinde sezonu askıya alarak dikkat çeken NBA’de sezonun tamamlanması için farklı senaryolar gelmeye devam ediyor. Son bilgilere göre, NBA yönetimi 4 Haziran Perşembe günü toplanarak, sezonun 31 Temmuz’dan itibaren devam edebilme ihtimalini masaya yatıracak.

Önümüzdeki iki aylık sürecin, oyuncuların ve takımların hazırlığı için yeterli olduğu düşünülürken, maçlara çıkacak takımların tamamının Orlando’da karantinaya alınması da gündemdeki bir diğer madde.


NBA YÖNETİMİNDEN 4 FARKLI SENARYO

NBA yönetimi, sezonu 31 Temmuz’dan itibaren sürdürebilmek adına 4 farklı senaryo üzerinde yoğunlaşmış durumda. Bu senaryolardan ilki, doğrudan play-off maçlarının oynanması. Bir diğeri ise 20 takımın yer alacağı bir grup formatı.

22 takımın yer alacağı ve play-off’ta yer alacak takımların belirlenebileceği farklı bir turnuva, yönetimin üçüncü senaryosu olarak dikkat çekti. Son olarak, 30 takımın katılacağı normal sezon formatı, masadaki dördüncü ihtimal olacak.

Yönetimin, alınacak son kararı perşembe günü duyurması bekleniyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ