NBA heyecanı yeniden başlıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen Amerikan Basketbol Ligi (NBA), yeni formatıyla 31 Temmuz'da yeniden başlayacak.
ABD'de salgın nedeniyle 11 Mart'ta ara verilen NBA'in yeni formatında basketbolseverler, önceki sezonlara oranla birçok yenilikle karşılaşacak.

Kalan maçların Florida eyaletine bağlı Orlando kentindeki ESPN Wide World Spor Kompleksi'nde düzenleneceği organizasyon, salgın endişesi nedeniyle seyircisiz düzenlenecek.

NBA'in yeni formatına, 30 yerine 22 takımla devam edilecek. Pandemi dönemi öncesinde konferanslarda ilk 8 sırada yer alan takımlar ile ilk 8'e 6 veya daha az galibiyet farkı bulunanlar, yeni formatta yollarına devam edecek.


Yeni formatlı ligin ilk maçları, New Orleans Pelicans-Utah Jazz ile Los Angeles Lakers-Los Angeles Clippers arasında 31 Temmuz'un ilk saatlerinde oynanacak.

Salgın öncesi dönem ve sonrasında konferanslarında en iyi istatistiğe sahip 7 takım, play-off'a kalma şansı elde edecek. Lig bittiğinde sekizinci sıradan play-off'a kalacak takımlar ise konferanslarında 9. sıradaki takımdan 4 veya daha fazla sayıda maç kazanamaması halinde rakibiyle "play-in" turnuvasına girerek play-off vizesi arayacak.

NBA'de play-off turu formatı, önceki sezonlarla aynı kalacak. 16 takımın mücadele edeceği ilk play-off turları 17 Ağustos'ta, konferans yarı finalleri 31 Ağustos'ta, konferans finalleri 15 Eylül'de, NBA Finalleri ise 30 Eylül'de başlayacak. Salgın nedeniyle bir aksilik çıkmaması halinde, sezonun en geç 13 Ekim'de tamamlanması planlanıyor.

NBA Draft Çekilişi ise 25 Ağustos'ta düzenlenecek.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ