Mustafa Denizli'nin eşinden 'darp' açıklaması

Mustafa Denizli ile eşi Elvin Elçi ayrılık kararı aldı. Elvin Elçi, Denizli'nin darp iddialarına basın açıklaması ile karşılık verdi.
Öncelikle ülkemizin ve toplumumuzun içinden geçmekte olduğu bu zor ve acılı günlerde, gerçek dışı senaryolarla kamuoyunun meşgul edilmiş olmasından derin üzüntü duyduğumu belirtmek isterim. Ancak maalesef bazı medya organlarında, şahsım ve ailem ile ilgili tamamen hayal ürünü, asılsız ve çirkin iddiaların konu edildiği bir Savcılık başvurusuna yer verilmiş olması sebebiyle, işbu basın açıklamasını yapma zaruretim doğmuştur.

Eşim Mustafa Denizli’ye boşanmak istediğimi, beni bu kararı alma noktasına getiren sebeplerin hassasiyetine ve aile mahremiyetine büyük bir özen ve incelik göstererek dile getirmişken ve aynı hassasiyeti kendisinden de beklerken, Mustafa Denizli’nin, ismine ve kendisine yakıştıramadığım bir şekilde, benim ve ailem hakkında hilafı hakikat beyanlarda bulunarak boşanma davası açmış olması karşısında büyük bir üzüntü ve şaşkınlık duymaktayım.

Mustafa Denizli’nin boşanma dilekçesinde yer verdiği, şahsım ve ağabeylerimle ilgili, ailemizi derin üzüntüye sevk eden, rencide edici ve gerçek dışı iddiaları sebebiyle, ağabeyim Heja Elçi, 12 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na Mustafa Denizli ve avukatları hakkında şikâyette bulunmuş ve hakaret suçundan dava açılmasını talep etmiştir.


Ağabeyimin bu şikâyeti üzerine Mustafa Denizli, 20 Aralık 2016 tarihinde, şahsım ve ağabeyim Heja Elçi hakkında suç duyurusunda bulunmuştur. Suç duyurusundaki, Mustafa Denizli’nin darp edildiğine ve kendisinden 5 milyon TL para istendiğine dair iddialar tamamen hilafı hakikat beyanlardan ibaret olup, bir yanılsama yaratma ve gerçek boşanma sebeplerini çarpıtma amacı gütmektedir.

Mustafa Denizli’nin bayılacak kadar dayak yediğini iddia ettiği 25 Eylül 2016 tarihinden sonra herhangi bir suç duyurusunda bulunmayıp, yaklaşık üç ay sonra, tam da ağabeyimin Mustafa Denizli ve avukatları hakkında şikâyette bulunmasının hemen ardından yapılmış bu suç duyurusunun haklılığını kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Esasen, söz konusu suç duyurusunun yapılması ve buna medya yayın organlarında yer verilmesi, gerçek boşanma sebeplerinin ortaya çıkmasından endişe duyan Mustafa Denizli’nin, şahsım ve ailem hakkında başlattığı bir algı operasyonun parçasıdır. Bu algı operasyonu çerçevesinde şahsım ve ailem hakkında ileri sürülen tüm iddia ve beyanları esefle karşıladığımı kamuoyuna saygıyla duyururum.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ