Meclis Başkanı TRT’nin peşkeş çekilmesini görmezden geldi

CHP Milletvekili Burhanettin Bulut, TRT vericilerinin Turkuaz Grubu tarafından ücretsiz kullanılmasına ilişkin Meclis Başkanlığı’na soru önergesi verdi. Başkanlık, önergede yer alan ‘peşkeş çekme’ ifadesi nedeniyle başvuruyu işleme koymadı.


Burhanettin Bulut, TRT’nin televizyon ve radyo vericilerinin herhangi bir protokol imzalamadan ücretsiz bir şekilde yandaş Sabah ve ATV’nin sahibi olduğu Turkuaz grubu tarafından kullanıldığını belirtti. Konu hakkında soru önergesi veren Bulut, TRT’nin peşkeş çekildiğini belirtti. Meclis Başkanlığı, söz konusu ifade dolayısıyla CHP’li Bulut’un önergesini işleme koymadı.

2 AY BEKLETİP İADE ETTİ


Cumhuriyet’te yer alan habere göre Bulut, 27 Mayıs’ta TBMM Başkanlığı’na Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Neredeyse 2 ay geçtikten sonra Meclis Başkanlığı önergeyi iade etti.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un imzasıyla gönderilen yazıda soru önergesinde yer alan “TRT’nin, Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kardeşi Serhat Albayrak’ın da yönetimin de olduğu iktidarınıza yakın yayın organı Turkuvaz Aktif Televizyon Prodüksiyon A.Ş.’ye protokol imzalamadan ‘şifahi talimat’ ile ücretsiz olarak televizyon ve radyo vericilerini peşkeş çektiği ortaya çıkmıştır” cümlesinde yer alan “peşkeş çektiği” ifadesinin İçtüzük hükümlerine uygun olmadığı savunuldu.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, söz konusu ifadenin düzeltilmesi durumunda önergenin işleme alınabileceğini bildirdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ