Lyon başkanına sert sözler!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Divan Kurulu'ndaki konuşmalarının ardından Lyon maçında çıkan olaylarla ilgili basın toplantısı düzenledi. Başkan Orman, Lyon Başkanı hakkında sert ifadeler kullandı.
Türkiye'nin tek büyüğüyüz"

"Türkiye'nin tek büyüğü artık Beşiktaş" diye biz değil, gazeteler söylüyor. Biz Lyon'u burada da yeneceğiz. Biz onları geçeceğiz. Beşiktaş birlik içerisindedir. Bizim tek sevdamız var Beşiktaş. Bizim şahsi bir sevdamız yok. Asil değiliz biz, vekiliz. Beşiktaş'ın büyüklüğünü Beşiktaş değil,

"Ayak oyunları yapmasınlar"


Lyon bile kabul ediyor. Lyon para kazanmak için taraftara bilet sattı..Şimdi oradaki mevzuyu bize fatura etmek istiyorlar. Korkmayın gelin. Burası bizim evimiz.Buraya gelsinler ve maçlarını izlesinler. Bize öyle ayak oyunları yapmasınlar.

Ligde 5 puan öndeyiz..Avrupa Ligi'nde devam ediyoruz..Basketbol,hentbol..Neyi pay edemiyorsunuz"

Fikret Orman, Divan Kurulu'nun ardından Lyon maçında çıkan olaylarla basın toplantısı düzenledi. Toplantı, Lyon maçı öncesinde çıkan olayların video görüntüsü ile başladı.

Orman'ın açıklamaları şöyle;

Lyon organize olmuş

Bu olaylar başlamadan evveli yüzeleri maskeli kişiler var. Olaylar, Lyon kulübünün Türk taraftarları satmış olduğu taraftara saldırı olarak başladı. Kar maskeli arkadaşlar Lyon kulübü başkanı ile açıklama yapan insanlar. Lyon kulübü organize olmuş. Talebimiz olmadığı halde Lyon yönetimi 17-18 bin bilet sattı. Biz de bilet satışından haberimiz olmadığını UEFA'ya bildirdik. Lyon kulübü, taraftarımızdan para kazanmak istemiş. Bizim biletlerimizden 1 milyon euro hasılat elde etmişler. Türkiye'de sahaya inilse ne algılanırdı?

Lyon Başkanı takımına güvenmiyor

İstanbul'daki maç taraftarsız oynansın diyorlar. Bunu spor ahlakıyla, spor yöneticliğiyle bir alakası yoktur. Maç Vodafone Arena'da oynanmadıki.  Stadımıza Potekiz taraftarı, İsrail tarafatrı geldi hiçbir sorun çıkmadı. Vodafone Arena'da taraftarıyla bütünleşmiş Beşiktaş'ı yenemeyecekleri düşüncesi yerleşmiş Lyon Başkanı'na. Takımına güvenmiyor. Bu olaylar bizim stadımızda olsaydı sorumlusu bizdik. Fransa'da çıkan olayların yüzde 5'i bizde olsa dünya ayağa kalkardı.

Lyon'u en iyi şekilde ağırlayacağız

UEFA'ya merdiven boşluklarını doldurma ve 6 tane meşale yakma nedeniyle sevk edildik. Başka bir sıkıntımız yok. Biz iyi bir evsahibiyiz. Onları iyi bir şekilde ağırlayacağız. Buradan tarafatrımıza da sesleniyorum: lütfen bizi temsil ettiklerini unutmasınlar ve kulübü desteklemeye devam etsinler. Spor Bakanı aradı "devlet olarak gerekeni yaparız" dedi. Biz 3 tane forma seçiyoruz. Deplasmana gittiğimizde ilk seçim hakkı ev sahibi takıma ait. Ondan sonraki formayı da UEFA seçiyor. Biz buna itirazda bulunamıyoruz. Forma üzerinde Beşiktaş amblemi var. Hangi formayla çıkarsak çıkalım formamız kutsaldır.

Fabri kendini affettirecek

Fabri çok iyi bir profesyonel ve herkesins evdiği bir isim. Hatanın en çok sırıttığı yer kale. Fabri'nin perşembe günü kurtaracağı toplarla kendisini affettireceğini düşünüyorum.Bizim hiçbir endişemiz yok. Bri tek endişem Beşiktaş'ın tansiyonunu yükselterek maçta istenmeyen şeylerin olması. Rakiplerimiz Beşiktaş maçlarında tansiyonu yükselterek oynamaya alıştı çünkü. Biz sadece sahamızda maç yapmak istiyoruz. Onların yaptığı şeylerden biz sorumlu tutulamayız.Türkiye'de saha dışında oyun oynayan görmüştüm ama yurt dışında ilk kez gördüm. Bu Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş mevzusu değil. Lobiniz olmadığında çok daha fazla etkileniyorsunuz.

UEFA Kupasın'nıı kazanmak istiyoruz

Biz futbolu sahada oynuyoruz. Ağzımızla oynamıyoruz. Ağzıyla oynayanlara cevabı sahada veriyoruz. Lyon kulübünün Beşiktaş taraftarına bilet satma işini bilerek yapıp olayı provoke ettiğini söyleyemem. Orada Fenerbahçeli de var, Galatasaraylı da var. Biz nasıl organize edelim? Biz UEFA Kupası'nı istiyoruz. Alabilir miyiz? Alabiliriz. İyi bir skorla Lyon'dan döndük. 42.000 kişiyle biz bunları eleriz. Lyon taraftarı gelebilir, hiç bir endişem yok. İlave güvenlik de olmaz. Lyon için 200 VIP, bir de deplasman tribünü kontenjanı var. Kullanmak isterlerse kullanırlar, kullanmazlarsa biz kullanırız. Lyon'dan loca aldık biz. Tanesine 24 bin dolar ödedik. Olaylar başlayana kadar her şey iyiydi.

Yalçın Karadeniz'den açıklama: Mahkeme lehime karar verdi!

Öte yandan eski Divan Başkanı Yalçın Karadeniz, bir açıklama yayınlayarak mahkemenin lehine karar verdiğini ve kendisinin Divan Başkanlığı'nı muhafaza ettiğini belirten bir açıklama yayınladı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ