Hasan Şaş: ‘Hata ettim ama bana tuzak kuruldu’

Fenerbahçe derbisi sonrasında yaşanan arbedenin başrollerinden olan Galatasaray Kulübü Yardımcı Antrenörü Şaş, kendisine kurulan tuzağa düştüğünü öne sürdü.
Hürriyet'te yer alan habere göre Hasan Şaş, "Evet, hatalıyım” derken “Ama tek suçlu ben miyim? Belhanda'ya o tokadı ben mi attım? Bu olayların başlangıcına neden olan Fenerbahçeli oyuncuları da kimse unutturmaya kalkmasın. Üstümüze düşeni alıyoruz, onlar ise yanlışlarını da üzerimize yıkıp, alakaları yokmuş gibi davranıyorlar" ifadesini kullandı.

“Ben haksızlık karşısında kendimi tutamıyorum” diyen Şaş’ın, “Öyle soğukkanlı davranamıyorum. Soldado oyuna girene kadar 60 dakika bizi kulübeden tahrik etti. Sahaya girmeden önce teknik heyet gibi kulübeden çıkıp laf attı. Soldado, bilinçli çalışarak derbiyi provoke etmek için gelmiş gibiydi” dediği aktarılıyor.

Şaş, “Belli ki karakterimi anlatıp, çalışmışlar. Üzerime oynadılar. Provoke ettiler” sözleriyle kendini savunurken, “Ve ben de ne yazık ki onların provokasyonları sonrası bu tuzağa düştüm. Evet, hatalıyım. Kendi payıma hatamı kabul ediyorum. Peki soruyorum; adam (Soldado) 60 dakika kenarda küfürler etti. Bizi provoke etti. Yetmedi, sahada olayları ateşledi. Tüm provokasyonları yaptılar ama tek suçlu biz olduk. Peki olayların fitilini ateşleyenlerin hiçbir suçu yok mu?” diye soruyor.


Olayların etkisiyle yanlış hareket ettiğini kabul eden Şaş, “Maç bitti, olaylar nedeniyle beni günah keçisi ilan etmeye çalışıyorlar. Doğrulara bakılsın, vicdanlı düşünülsün” çağrısı yapıyor.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ