Galatasaray'ın değeri 366 Milyon Euro

Süper Lig’de son iki sezonun şampiyonu olarak Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Galatasaray, yüzde 49 büyümeyle son bir yılda Avrupa’nın en çok değer kazanan takımı oldu.
KPMG Football Benchmark ekibi, “Avrupa Eliti 2020-Futbol Kulüpleri Değerlendirme Raporu”nu açıkladı. Avrupa futbolunun en değerli 32 takımının belirlendiği rapora göre, zirvede yüzde 8 büyüme ve 3 milyar 478 milyon Euro’luk değeriyle İspanyol devi Real Madrid yer aldı. Sıralamaya Türkiye’den Galatasaray ve Beşiktaş girerken; Fenerbahçe ve Trabzonspor listede yer bulamadı.

GALATASARAY’IN DEĞERİ 366 MİLYON EURO

Süper Lig’de son iki sezonun şampiyonu olarak Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Galatasaray, yüzde 49 büyümeyle son bir yılda Avrupa’nın en çok değer kazanan takımı oldu. Listeye 27. sıradan giren Sarı-Kırmızılılar’ın değeri 366 milyon Euro. Galatasaray’ı yüzde 45’lik büyümeyle Fransa’dan Paris Saint Germain takip etti. İtalya’dan Inter Milan, yüzde 42’lik büyümeyle üçüncü sırayı aldı.


BEŞİKTAŞ, EN ÇOK DEĞER KAYBEDEN KULÜP

Galatasaray’ın dışında listedeki diğer Türk takımı Beşiktaş ise Avrupa’da aldığı kötü sonuçlar nedeniyle son bir yılda en çok değer kaybeden takım oldu. Listede 31. sırada bulunan Siyah-Beyazlı kulüp, yüzde 19 küçülme yaşadı ve değeri 310 milyon Euro’ya geriledi. Beşiktaş’ın dışında Leicester City (İngiltere) yüzde 12, Arsenal (İngiltere) yüzde 8 ve AC Milan (İtalya) da yüzde 5 küçüldü.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ