Galatasaray’da başkanlık seçimine tedbir!

Galatasaray'da son açılan dava sonrası mahkeme tedbir kararı verdi. Bu kararla 30 Nisan'da yapılacak seçim iptal edildi.

İstanbul 10. Asliye Hukuk Mahkemesi, Galatasaray kongresinde gerçekleştirilecek seçim için ihtiyati tedbir kararı verdi! 30 Nisan'daki seçim gerçekleşmeyecek.

Valilik olağan mali genel kurulda usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle dava açmıştı. 10. Asliye Mahkemesi, seçim için ihtiyati tedbir kararı aldı.


10. Asliye Mahkemesi de 30 Nisan’daki Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu’nun aday olduğu Galatasaray Kulübü Başkanlık seçimine tedbir koydu. Çıkan tedbir kararı nedeniyle seçimin yapılabilmesi için tek yol Burak Elmas’ın istifa etmesi…

YOL HARİTASI BELİRLENECEK

Öte yandan Galatasaray’da akşam saatlerinde başkan adayları Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu, divan kurulu başkanı Aykutalp Derkan; Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve yönetim kuruluyla bir araya gelecek. Toplantıda tedbir için bir üst mahkemeye itiraz edilip edilmeyeceği konuşulacak.

GS TV’DEN GENEL KURUL YAYIN GÖRÜNTÜLERİ İSTENDİ

İstanbul 10. Asliye Hukuk Mahkemesi, GS TV’den Genel Kurul yayın görüntüleri, Genel Kurul’un toplantı tutanağı ve hazirun cetveli gibi belgelerin davalı kuruldan celbine karar verdi. Dilekçelerin karşılıklı verilmesinden sonra dosya üzerinden ön inceleme yapılmasına karar veren mahkeme, tarafların delilleri sunmalarının ardından ön inceleme duruşması yapılması takdirinde taraflara davetiye çıkarılmasına karar verdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ