Fikret Orman Aziz Yıldırım'ı bombaladı

Beşiktaş'ta ara transfer döneminde takıma dahil edilen isimler için Başkan Fikret Orman'ın da katılımıyla imza töreni düzenlendi. İmza töreninin ardından Başkan Orman gündemle ilgili önemli konularda açıklamalarda bulundu.


Fikret Orman'ın açıklamaları şu şekilde: 

Transfer sürecinde ince eleyip sık dokuduk. Kalbimizden bazı şeyler geçmiyor değil ama Beşiktaş'ın ve Türkiye'nin gerçekleri var. UEFA ile anlaşmamız var. Santraforla alakalı çok beklentiler yaratıldı geçen sene de kaleci transferinde aynı şey oldu. Şu anda baktığımız zaman Beşiktaş ligin lideri ve en çok gol atan takımı şu an da gol kralı Beşiktaş'ta... Türk Milli Takımı'nın gol kralı ve Kamerun Milli Takımı'nın santraforu bizde. Ömer de var, Demba Ba da geldi. Hocamız haklı olarak kendi açısından bakıyor, biz kendi açımızdan bakıyoruz. Herkes kendisine göre haklı olabilir


Beşiktaş, UEFA'nın belirlediği risk tablosunda yer almıyor. Demba Ba gelmeden sakatladınız. Mart ayında bizimle birlikte olacak. Şans bulup bulmayacağını göreceğiz. Bizde transfer, Metin Albayrak'ın başkanlığını yaptığı scout departmanıyla başlar. Önce bu ekip karar veriyor. Çoğu kez canlı izliyor oyuncuları ve sonra nihai olarak bana soruluyor. Orada işin teknik tarafı bitiyor, ticari tarafı başlıyor. Bu konuda Umut Güner devreye giriyor. Son kararı da ben veriyorum. Mitrovic hakkında çok olumsuz yorumlar okuyorum. Transferleri scout ekibimiz inceliyor. Son kararı ben veriyorum. Fabri'yi de istemiyoruz dediler ama şimdi taraftarların en sevdiği oyuncuların başında geliyor. 

AZİZ YILDIRIM'A CEVAP: BEŞİKTAŞ SAHADA MÜCADELE EDER
Fenerbahçe Kulubü ile yaşamamızın en büyük nedeni Beşiktaş Kulübü ile alakalı sürekli açıklamalarda bulunması. Fakat maalesef senelerdir böyle bir durumla karşı karşıyayız. Beşiktaş demogojiler içine alınacak bir kulüp değildir. Bizim bir kulüp kültürümüz var ve bu sebeple biz çatışma içerisine girmek istemiyoruz ama Fenerbahçe ile yaşıyoruz. Son açıklamalara verilecek birçok cevap var ama biz bunları söylemek istemiyoruz. Futbol sahada oynanan bir oyun. Yöneticilerin işi kulüplerini iyi yönetmektir. Aziz Yıldırım'ın açıklamaları için söylenecek o kadar çok şey var ki... Fakat Beşiktaş demogoji yapan bir kulüp değil. Futbol saha içerisinde oynanmalı. Başkanlar arasında ego savaşı olmaz. Bunlar toplumu germekten başka bir işe yaramaz. Sayın Aziz Yıldırım'ın yaptığı konuşmalara girmek istemiyorum. Beşiktaş sahada mücadele eden bir kurumdur. 

"EVRAKLARI GÖNDERSİNLER İSTİYORUZ"
Quaresma'nın sözleşmesi bu sezon değil bir sonraki sezon bitiyor. 7 maç sonra otomatik olarak uzayan birşey. Quaresma bu sezon 30 maça çıkarsa sözleşmesi otomatik olarak uzuyor. 30 maç olmasına da 7 maç kaldı. Fenerbahçe Quaresma için evrakları göndeririz dedi, göndersinler. Bu konuda kim varsa (avukat) mahkemeye vereceğiz. Quaresma ile de bu konuyu konuştuk, bilgisinin olmadığını söyledi. Quaresma ben evime döndüm, mutluyum dedi.
Quaresma ile görüştük o bizimle mutlu olduğunu söyledi biz de sözleşmesini uzattık. Onunla devam ediyoruz. 

"MEHMET EKİCİ BİZDE ŞU ANDA KADROYA GİREMEZ"
Biz Mehmet Ekici'yi transfer etmek için bir girişimde bulunmadık. Menajeri geldi bize.Gelmek istediğini söyledi. Ekici kendisi geldi, kız kardeşleri ile ben görüştüm. Umut Güner, Ekici'nin menajeri ve babası buluştu. Biz Beşiktaş'a gelmek istiyoruz dediler, en uygun kulüp Beşiktaş dediler. Trabzonla kötü ayrılmak istemiyoruz dedi biz de Trabzon ile anlaştık. Trabzonspor'la görüştük ve prensipte anlaştık. Oyuncunun futbol hayatıyla oynuyormuşuz falan... Ya gelmek isteyen zaten Mehmet Ekici. Mehmet Ekici zaten şu an bizde kadroya giremez. Kendisini gelecek sezon için düşünüyorduk. Nereye giderse gitsin.

"BU ZİHNİYET FENERBAHÇE'YE YAKIŞMIYOR"
Mehmet Ekici bu ahlak içerisinde Beşiktaş'a gelemez. Hiçbir camiayla kavga etmek istemiyoruz. Fenerbahçe de çok sevdiğimiz bir camia. Mücadeleyi sahada edeceğiz. Biz Fenerbahçe ile mücadelemizi sahada vereceğiz. Bunu futbolcular nezdine niye çekiyorsunuz? Sosa Milan'ın Ekici Trabzon'un, Quaresma bizim oyuncumuz. Aziz Yıldırım'ın bununla ne ilgisi var? Bu zihniyet Fenerbahçe'ye yakışmıyor. Biz müsade ettiğimiz sürece ayrılmak isteyen futbolcumuz ayrılır. Herkes kendi işine baksın. Biz bir aileyiz. Beşiktaş'tan gidenler geri geliyor, bütün oyuncular Beşiktaş'a gelmek istiyor.  Bizim futbol düzenimiz aile havasında. Ayrılanlar bile geri gelmek istiyor, görüyorsunuz. Transfer edebiliyorlarsa etsinler.

"ARTIK İNSANLAR 3 TAKIMDAN BIKTI"
Herkes kendi kulübüne, kendi marka değerine, kendi işine baksın. Türk futbolu sadece Beşiktaş'ın başarısıyla bir yere gelemez, hep beraber bir şeyler başarmalıyız. Türk futbolunun Trabzonspor'a Bursaspor'a ihtiyacı var. Artık insanlar üç takımdan bıktı, rekabetçi bir lig olmalı. Son 35 senedir Bursaspor hariç 3 takım şampiyon oluyor. Artık rekabetçi bir lig izlemek istiyor herkes. Ancak böyle gelişiriz. Rekabetin olmadığı yerde Türkiye'deki taraftarlar bile başka ligleri izliyor. Statlar Beşiktaş maçları hariç bomboş.

"BU HAKEMLER BİZİM HAKEMLERİMİZ"
Kimseyle polemik için girmek istemiyoruz. Divan Kurulu toplantısında bir tek konu Beşiktaş olabilir mi? Biz içerisinde iyi yatırımlar yapmaya, yetimin hakkını kimseye yedirmemeye dikkat ettik. Herşeyi düzene soktuk. Hakemler, Beşiktaş'ı kayırıyormuş, böyle bir şey yok" Yurt dışından hakem gelecekmiş, mümkün değil. Hakemler Osmanlı maçında penaltımızı vermedi, Alanya maçında da hatalar yapıldı. Biz bunu normal görüyoruz. Hakemler Beşiktaş'ı kayırıyormuş. Bizim de gollerimiz, penaltılarımız verilmiyor. Tek kelime ettik mi? Etmedik. Bu hakemler bizim hakemlerimiz. İyi niyetli, pırıl pırıl insanlar. Öyle kabul etmeliyiz. Herkes vuruyor, sonuç ne olacak?

"ŞENOL HOCA İLE ARAMIZDA BÜYÜK BİR BAĞ VAR"
Hepimizin tek hedefi şampiyonluk. Ben Şenol Güneş'i, Şenol ağabey olarak çağırırım. Bizim Şenol Güneş ile aramızda büyük bir bağ ve sevgi vardır.

"DEMİRÖREN'İN 5 YILDIR ALACAĞI VAR"
Yıldırım Demirören 5 senedir TFF başkanı. Bu 5 sene içinde Beşiktaş 1 tane kupa aldı. Demirören'in 5 yıldır alacağı var. Kupa alınca mı bu borç ortaya çıktı. Demirören başkanken Beşiktaş göçebe gibi statlarda dolaşıyordu. Yeni mi çıktı bu borç? Bunlara girmek istemiyorum. Polemiğe girmiyorum.

"BANA DA YAPILSA BEN DE ÜZÜLÜRÜM"
Dün maçta Aziz bey hakkında bizim taraftarlarımız bağırmış, çok üzüldüm buna. Ben her stada gidiyorum ama bir şey olmuyor. Biz Kadıköy'e TT Arena'ya gidiyoruz ama bu tarz şeylerle karşılaşmıyoruz. Bana da yapılsa, ben de üzülürüm. Biz ortamı germek istemiyoruz. Türkiye'nin şu ortamında insanlar sporla mutlu oluyorlar, biz bunu bilerek davranıyoruz.

"OLCAY KENDİ İSTEĞİYLE GİTTİ"
Olcay Şahan bizim gözümüzün nuru kadar sevdiğimiz bir oyuncudur ama Olcay oynamak istiyordu, Trabzonspor'a gitti. Olcay'ın galibiyet sonrası oynadığı kolbastıya Trabzon halkı kadar ben de sevindim. Beşiktaş'ın kapısını Olcay'a her zaman açık. Tolgay ve Oğuzhan'ın sözleşmesini uzatacağız. Gitmelerini istemiyoruz.

"KADIKÖY'DE YÖNETİCİLERİMİZİN ELİ BİLE SIKILMADI"
Biz Fenerbahçe'yi en iyi şekilde ağırlayacağız. Kadıköy'de bizim yöneticilerimizin eli bile sıkılmadı..Biz tabi ki aynısını yapmayacağız..Bize yakışan nezaketi göstereceğiz. Bizim önceliğimiz lig ve UEFA. Ardından kupa. Beşiktaş büyük bir kulüptür. Burası Beşiktaş. Buyursunlar yöneticileriyle beraber gelsinler onları misafir edelim
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ