Falcao’nun sözleşmesi göründüğü gibi değilmiş

Galatasaray’ın Fransa’nın Monaco takımından transfer ettiği Radamel Falcao’nun sözleşmesi ortaya çıktı. Yıllık kazancı 7 milyon euro’yu bulacak. parası 2 ay ödenmezse sözleşmesini fesih edebilecek.
Galatasaray, iki aydır renklerine bağlamak için uğraştığı Rademel Falcao’yu yıllık 5 milyon euro’ya imza attırmıştı. Kolombiyalı yıldızla 3 yıllık anlaşmayı varılırken Monaco’ya bonservis bedeli ödenmemişti. Tecrübeli oyuncunun sözleşme detayları ortaya çıktı. 5 milyon euro maaş dışında bonus maddeleriyle birlikte golcü oyuncunun tahmini kazancının yıllık 7.5 milyon euro’yu geçeceği belirtiliyor.


SÖZLEŞMEDE BONUS MADDELERİ BİR HAYLİ FAZLA

“Süper Lig’de ilk 11, Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi” organizasyonların için ayrı ayrı bonus maddeleri koyduran Falcao’nun 5 milyon euro’luk maaşın haricinde elde edilecek başarılara göre 4 milyon Euro da ‘bonus’ alma ihtimali olduğu öğrenildi. İşte Radamel Falcao’nun sözleşmesindeki önemli detaylar.

* 2 milyon peşin, 3 milyon euro 10 taksitle ödenecek. Toplam 5 milyon euro

* Falcao sezon başına 5 maçta ilk 11 çıkarsa 500 bin euro, 10 maçta daha ilk 11 çıkarsa 500 bin euro, 14 maçta daha ilk 11 çıkarsa 600 bin euro. Toplamda 29 maça ilk 11 çıkarsa 1.6 milyon euro.ŞAMPİYONLAR LİGİ ŞAMPİYONLUĞU 4 MİLYON EURO

* UEFA organizasyonlarında kazanılan her maç için 35 bin euro, ligde kazanılan her maç için 20 bin euro, kupada kazanılan her maç için 8 bin euro.

* Galatasaray’ın lig şampiyonluğunda Falcao’ya 200 bin euro, Avrupa Ligi şampiyonluğunda ise 700 bin euro ödenecek. UEFA Şampiyonlar Ligi son 16’da 200 bin euro, çeyrek finalde 300 bin euro, yarı finalde 400 bin euro, şampiyonlukta 4 milyon euro ödeme yapılacak.

TEK TARAFLI FESHETME HAKKI

* Galatasaray Kulübü Falcao’nun maaşında 2 aylık bir gecikme yapması halinde, oyuncu otomatikman sözleşmesini feshetme hakkına sahip olacak.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ