Et'o resti: Pivot santrafor isterim

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalya kampında takımla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Güneş transfer konusuna değinirken stoper ve santrfor konusunda önemli açıklamalar yaptı.
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, takımın kamp yaptığı Antalya'da muhabirlerin sorularını yanıtladı.

Transfer konusuna değinen deneyimli teknik direktörün açıklamaları şöyle;

Hak edenin kazandığı bir lig istiyoruz


Ülkemizin birliğini bozmak isteyenlere karşı hep birlikte durmalıyız. Gelecek huzur içinde olsun diyoruz ama bu temenniler havada kalıyor. Sadece Türkiye için değil, dünya için de barış olur. Antalya'da güzel bir havada kamp yapıyoruz. Önemli bir sürece giriyoruz. Kazanmayı hakederek başarmak istiyoruz. Hak edenin kazandığı bir lig istiyoruz. Beraberlik bile bizim için bir başarısızlık, kazanan takım olmalıyız.  Rakiplerimizi düşman olarak görmüyoruz. Sayısal bazı fazlalıklar veya alınması gereken oyuncular olabilir. Onları yönetimle görüşüyoruz. Takımdan kimin gideceğini, kimin kalacağını transfer dönemi bittiğinde göreceğiz.

Eto'o iyi ama...

Elimizdekilerden daha farklı tipte, çabuk bir stoper ve ayrıca hücum oyuncusu transfer etmeyi düşünüyoruz. Eto'o golcülük bakımından tartışılmaz bir futbolcu. Fakat ben pivot santrfor istiyorum.

PİVOT SANTRAFOR NEDİR?

Pivot Santrforlar hız veya teknikten ziyade fiziki güçleriyle ön plana çıkıp, hücum edilen kaleye arkaları dönük olarak oynayarak kendilerine doğru atılan topları arkadaşlarına servis yapmakla yükümlüdürler. Bunun yanı sıra kendilerine yapılan servisleri de gole çevirmek için uğraşırlar. Asist ve gol rakamları benzerlik gösterir. Bu tarz santrforlara en iyi örnekler şunlardır; Jan Koller, Nikola Zigic, Luca Toni, Hakan Şükür.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ