Enes Kanter takımıyla vedalaştı

NBA takımlarından New York Knicks forması giyen yıldız oyuncu Enes Kanter serbest kaldı.


NBA'de sezon içi takasın son günü olan 7 Şubat'ta bu yıl 14 oyuncu aynı durumda. Kanter'i kadrosuna katmak isteyen takımların başında Boston Celtics geliyor.

Amerikan Basketbol Ligi NBA takımlarından New York Knicks forması giyen yıldız oyuncu Enes Kanter serbest kaldı. Kanter, Twitter hesabından bir açıklama yayınlayarak kulübüyle vedalaştığını duyurdu. NBA’de sezon içi takasın son günü olan 7 Şubat’ta bu yıl 14 oyuncu aynı durumda. Kanter ve diğer oyuncular ücretlerini almaya devam edeceği gibi yeni sözleşme de imzalayacak.


NBA Ligi’nde son 3 senede her yıl ortalama 10, toplamda 30 oyuncu kontrat feshetti. 2019’da da 14 oyuncu bu durumda ve aralarında Carmelo Anthony, Ben Mclemore ve Enes gibi 3 yıldız isim de bulunuyor.

TAKIM ARKADAŞLARIYLA KUCAKLAŞARAK AYRILDI

Kanter’in bugün takım yönetimi ve arkadaşlarıyla kucaklaşarak ayrıldığı öğrenildi. Öte yandan Kanter, New York Knicks taraftarlarının en çok sevdiği oyunculardan biri. Son 6 maçtır “We want Kanter” yani “Kanter’i istiyoruz” diye takım yönetiminin Enes’i oynatmamasına tepkilerini gösterirken, Enes’i de ne kadar sevdiklerini göstermiş oldu.

TAKIMIN LİGİ SONLARDA BİTİRME TAKTİĞİ

Knicks’in bir başka taktiğinin de ligi son sıralarda bitirerek gelecek sezon Draft Pick’lerde, yani yeni oyuncu alımlarında ilk sıralardan, yani en başarılı oyunculardan seçebilme stratejisi olduğu belirtiliyor. Bu NBA içinde bir kural, ligi sonlarda bitiren takımlar bir seneki seçmelerde en iyi oyuncuları alırlar, ki lige denge gelsin. Knikcs bunun peşinde ve bunu yapabilmesi icin Enes gibi başarılı oyuncuları kenarda tutuyor.

KENARDA TUTMAK MI GÖNDERMEK Mİ?

“Knicks Enes’i neden kenarda tutmuyor ve Release ediyor ve takımdan gönderiyor?” sorusuna karşılık ise “Eğer Knicks Enes gibi çok başarılı bir oyuncuyu kenarda tutarsa, takıma taraftarlardan gelen tepki giderek yükselecektir. Bugüne kadar Knicks tarihinde taraftarlardan böylesine tepki gelmeyişi ve böylesi olmayan bir durumla karşı karşıya kalan Knicks yönetimi kendi taraftarıyla daha kötü bir konuma girmek istemeyeceği için, onlar adına en güzel hamle Enes’i takımdan göndermek olacağını düşündüklerinden bunu yaptılar.” açıklaması getiriliyor. Eğer takım Enes’i göndermemiş olsa, şimdiden taraftar “We want Kanter“ diye her maç tezahürat yapmaya başlamışken, ligin geri kalan maçlarında Enes’e zaman vermemelerini kendi taraftarlarına izah edemeyeceklerinden, böyle bir şey yapmak zorunda kalmaları da muhtemel.

Enes Kanter bugünden sonra arzu etttiği takim ile kontrat imzalayabilecek. Aynı zamanda Knicks’teki kontratında kalan parasını da Knicks’ten almaya devam edecek. Genç oyuncuyu kadrosuna katmak isteyen NBA takımlarının başında ligin üçüncü sıralarında yer alan Boston Celtics’in geldiği de konuşuluyor.

Kronos: Haber 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ