Enes Kanter Double-Double yaptı ‘maçın oyuncusu’ oldu

Yeni formatıyla 31 Temmuz’da başlayacak NBA’de Boston Celtics hazırlık maçı için parkeye indi. ‘Mr. Double Double’ Enes Kanter, eski takımına karşı 11 sayı, 10 ribaund ile oynayarak hızlı bir başlangıç yaptı.


Bold Medya'dan Muhammet Ali Toksoy'un haberine göre Koronavirüs nedeniyle 12 Martta askıya alınan NBA, geçtiğimiz gün hazırlık maçlarıyla resmi olarak start almıştı. Doğu Konferansında 3. sırada bulunan Boston Celtics, Batı Konferansı takımlarından Oklahoma City Thunder ile hazırlık maçında karşılaştı. Karşılaşmaya ‘Freedom’ yazılı ayakkabısı ile çıkan ve 12 dakika süre alan Enes Kanter, 11 sayı, 10 ribaund, ile ‘double-double’ yaptı. Enes Kanter, bu istatistikle maçta en fazla sayı atan ve en fazla ribaund alan oyuncu oldu.
ENES KANTER MAÇIN OYUNCUSU SEÇİLDİ

Yaklaşık 4,5 aylık bir aradan sonra parkeye hızlı bir dönüş yapan yıldız oyuncu, aldığı 5 hücum ribaunduyla takımına büyük katkı yaptı. NBA’de en iyi hücum ribaundu alan oyuncular arasında gösterilen Enes Kanter maçın oyuncusu seçildi.

 Thunder’da, sakatlığın ardından 3 yıl sonra geri dönen Andre Roberson’u parkede görmekten dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Enes Kanter, ‘O, benim kardeşim ve onu tekrar oyunda görmek beni çok heyecanlandırdı’ diyerek duygularını ifade etti. Boston Celtics, yıldız oyuncusu Kemba Walker’dan yoksun çıktığı maçı 98-84 kaybetti.


Kaynak: BOLD MEDYA
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ