Enes Kanter double-double yaptı, 51 yıllık rekoru kırdı

Enes Kanter, Boston Celtics’in New Orleans Pelicans’ı farklı yendiği karşılaşmada, 23 dakikada bulduğu, 22 sayı 19 ribaund ile, tarihte 51 yıl sonra bunu başaran ilk Boston Celtics’li oyuncu oldu. 
Boston Celtics, peş peşe aldığı üç mağlubiyetin acısını, kendi evinde New Orleans Pelicans’dan çıkardı.  Takım olarak çok iyi oynayan Celtics, maçı 140-105 gibi farklı bir skor ile kazanırken Enes Kanter muhteşem bir performans ortaya koydu. 23 dakika süre alan Enes Kanter maçı 22 sayı, 19 ribaunt, 1 asist ile double-double yaparak tamamladı. Enes Kanter ilk yarıda vurduğu smaçlarla taraftarı coştururken, bunlardan bir tanesi gecenin en güzel oyunu seçildi.
ENES KANTER’DEN BİR MAÇTA, İKİ REKOR

Enes Kanter bu performans ile, 1969 yılında Paul Silas’ın 24 dakikadan daha az süredeki 22 sayı 18 ribaundluk performansını geride bırakmış oldu. 51 yıllık rekoru kıran Enes Kanter ayrıca, Boston Celtics’in efsane oyuncusu Larry Bird’in 1982 yılında benchden gelerek ortaya koyduğu +22 sayı, +19 ribaundluk performansı, çok daha kısa sürede yakalayarak 38 yıl sonra egale etmiş oldu.KOÇ STEVENS; ENES HARİKA BİR OYUNCU

Maçın en iyi performansını gösteren oyuncuya verilen Tommy Award ödülü, maçın henüz ilk yarısında, 13 dakika 40 saniye gibi kısa bir sürede double-double yapmayı başaran Enes Kanter’e verildi. Maç Sonrası açıklamalarda bulunan Koç Stevens, Enes Kanter inanılmaz ribaundlar alıyor ve harika dokunuşları var. Son iki ayda gösterdiği gelişimi görmemek kendisine büyük haksızlık olur diye konuştu.


Kaynak: BOLD
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ