'Beşiktaş'ın içi 1 yılda boşaltıldı'

Beşiktaş'ın 2018 yılına girerken, Şampiyonlar Ligi 2. turunda namağlup bir takım, Süper Lig'de ise, şampiyonluk kovalayan bir takımdan, tükenmiş bir takım çizgisine getirildiği eleştirileri dillendiriliyor.
Konuya günmedine taşıyan, Hürriyet Gazetesi spor yazarı Uğur Meleke, Betiktaş'ın içinin bir yılda boşaltıldığını savunuyor ve ekliyor:

"Beşiktaş, sadece 365 gün önce 2018’e şöyle bir tabloyla girmişti: Şampiyonlar Ligi ikinci tur biletini muhteşem bir namağlup performansla cebine koymuştu; ligde liderin 6 puan gerisinde şampiyonluk kovalıyordu, kupada da grubunda liderdi. Bunu başaran ideal kadro, Devler Ligi’nde Porto maçına çıkan takımdı: Kalede Fabri. Savunmada Gökhan, Pepe, Tosic, Adriano. Orta sahada Atiba, Tolgay, Talisca. Önde Quaresma, Babel, Cenk (Negredo)... Dün Antalya kamp kadrosunun açıklanmasıyla bu detayın altını bir kez daha çizme gerekliliği doğdu. 2018 yılbaşından yaklaşık 365 gün sonra bugün, Beşiktaş’ın bu 12 as adamının 7’si yok: Fabri, Pepe, Tosic, Talisca, Cenk, Negredo ayrıldı. Tolgay yolcu. Quaresma konusu da karmaşık. Beşiktaş 365 günde 36,5 milyon Euro bonservis geliri elde etti, sadece 4,3 milyon bonservis gideri var (Lens ve Umut)..."

Takımın oyuncularının yaşlı oldukları için gönderildiği iddialarını kabul etmeyen Meleke, gidenlerden Talisca'nın 24, Cenk'in 27, Tolgay'ın 28, kaleci Fabri'nin de 30 yaşında olduğunu ifade etti.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ