“Yolsuzlukla mücadele için yola çıkanlar yolsuzluğa bulandı”

AKP’den ihracı istenen eski Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, partisine yönelik sert eleştirilerde bulundu. Yolsuzlukla mücadele için yola çıkanların yolsuzluğa bulandığını söyledi.

Özdağ “Konuşmak mı Susmak mı, İşte Bütün Mesele” başlıklı yazısında, “Dava adamlığı zordur, iftiralara, yalanlara, saldırılara karşı duracaksınız. Bu irade yoksa ücretli dalkavukların elinde oyuncak olursunuz” dedi.

DAVA BESLEMELER TARAFINDAN KİRLETİLDİ


Özdağ, ülkenin temel probleminin, en temiz davaların bile beslemeler tarafından kirletilmesi, hasis menfaatlerin bir aracı haline getirilmesi olduğuna değindi. “Demokrasilerde sorunlar konuşarak çözülür, otoriter yönetimlerde ise insanlar susturularak sorunların üstü örtülür. Çünkü susturmak hiç bir şeyi çözmez, sadece baskı altına alınır. Zamanı gelince o mesele daha devleşmiş bir halde geri döner” ifadelerini kullandı.

KONUŞMAMIZ RAHATSIZ ETTİ, SUSMAMIZ NEYİ ÇÖZER?

Özdağ yazısında, Türkiye’deki sorunlara karşı ses çıkarmalarının birilerini rahatsız ettiğini ve susmanın ülkeye fayda sağlamayacağını dile getirdi. Özdağ, “Diyelim ki sustuk, diyelim ki herkes susturuldu bu neyi çözer ki? Bozulan ekonomik dengeler, artan işsizlik, yükselen enflasyon, iflas eden Suriye politikası çözülür mü?” diye yazdı.

SİSTEMDEN BESLENENLER HARİÇ HERKES UMUTSUZ

Lider karizmasıyla ülke yönetilemeyeceğini vurgulayan Özdağ, “Kişisel karizma toplumu bir süre susturur, umutlarının sürmesine neden olur. Ama bu ilelebet devam etmez. Unutmayalım ki karizma da başarı ile elde edilir. Başarıların yerini başarısızlıklar aldıkça ortada karizma diye bir şey kalmaz. Karizma inandırıcılıktır, umut telkin etmektir, vatandaşa bu adam başarır hissini vermektir. Dün bu hissiyat vardı bugün o hissiyatın zerresi yok. Sistemden beslenenler hariç insanlar geleceğe artık umutla bakamıyorlar. Kimse yakın gelecekle ilgili tahminlerde bulunamıyor” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU YOLSUZLUĞU GÖSTERDİ

Özdağ şunları kaydetti: “Yolsuzlukla, yoksullukla mücadele için yola çıkanların düştüğü duruma bakın. İstanbul belediyesindeki israfı, İmamoğlu, Yenikapı meydanına çektiği araçlarla teşhir etti. Yolsuzlukla mücadele parolası ile yola çıkanlara İmamoğlu iddialarının temelsizliğini, gerçek dışılığını gösterdi. Kızalım mı, hayır! Kendi kendimize kızalım, dava adı altında yapılan çirkinliklere kızalım, tüyü bitmemiş yetim edebiyatı altında yetimi tüylerine kadar soyanlara kızalım.”

ALLAH’IN EMRİNİ Mİ BIRAKALIM?

Özdağ, “Şimdi bunlar olurken susmak mı doğru, kul hakkı yemeyin bu inancımıza da, kültürümüze de ahlakımıza da aykırı demek mi doğru? Ne diyorsunuz Allah’ın emrini mi bırakalım, bu yolsuzlukları boynumuza bir mahkeme ilamı gibi asanlara mı kızalım?” değerlendirmesinde bulundu. Yanlışlar karşısında susmayacaklarını vurguladı.

SUSMANIN DA BİR HESABI VAR

Özdağ, yazısında “Susmak da bir yoldur ama doğru bir yol değildir. Hepimiz bir büyük mahkemede hesap vereceğiz, susmanın da bir hesabı var. Susanlar gücü elinde tutanlar tarafından ödüllendiriliyor, önüne dünya nimetleri konuluyor. Ama konuşanları ödüllendiren bir makam da var. Biz ona talip olduk ve bedeli ne olursa olsun konuşacağız” ifadelerine yer verdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ