YKS’ye girecek gençler Erdoğan’a yorumları kapattırdı: ‘Oy moy yok size’

YKS’ye girecek adayların sorularını yanıtlayan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sınav tarihi öne çekildiği için öğrenciler tepki gösterdi. Öğrenciler tepki olarak canlı yayının yorum bölümüne “OY MOY YOK SİZE” “SANDIKTA GÖRÜŞÜRÜZ” mesajları yağdırdı.
YKS’ye girecek adayların sorularını yanıtlayan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Sınav tarihi 27-28 Haziran olarak belirlendi. Böylece ilk tarihe göre hazırlık yapan öğrencilerin gereksiz yere yaklaşık bir ay daha sınav stresi yaşamalarının önüne geçildi,” dedi.

Öğrencilerin tepki olarak canlı yayının yorum bölümüne “OY MOY YOK SİZE” “SANDIKTA GÖRÜŞÜRÜZ” mesajları yağdırdı.

Bunu üzerine program yorumlara kapatıldı. Erdoğan ‘beğenilmeme’ rekoruna da imza attı. Programı izleyen 35 bin kişiden 25 bini Erdoğan’ı dislike etti.
Erdoğan, sosyal medya ile ilgili olarak ise “Her vatandaşımızın ve kurumumuzun, tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi sosyal medya ve dijital platformlarda da maddi ve manevi itibarlarını koruma hakkı olmalıdır.” dedi. Erdoğan’ın, “Tüm vatandaşlarımızın sosyal medyayı etkin ve aynı zamanda ahlaki zeminde kullanabilmelerini sağlamak, devlet başkanı olarak görevimdir. Bu konuda güçlü bir hukuki altyapı oluşturmanın hazırlıkları içindeyiz. Milletimizi güvenilir bir internet mecrasına yapacağımız yasal düzenlemelerle kavuşturacağız” ifadeleri sosyal medyaya müdahale sinyali plarak değerlendirildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ