Yıldırım kaybettiğini açıkladı: Demokrasi demek demokrasi demektir!

AKP ve MHP’nin adayı Binali Yıldırım, İstanbul seçimini kaybettiğini açıkladı. 31 Mart’ın da galibi olan CHP’li Ekrem İmamoğlu’nu tebrik etti.


Yıldırım, YSK’nın seçim yasaklarını kaldırmasının ardından kameraların karşısına geçti. “Şu an itibariyle seçimleri rakibim Ekrem İmamoğlu önde götürmektedir. Kendisini tebrik ediyorum, başarılar diliyorum” dedi.

İMAMOĞLU’NA YARDIMCI OLACAĞIM


Binali Yıldırım, şunları dile getirdi:

“Bu seçim kampanyası boyunca bizlerle beraber yoğun bir çalışma içerisine giren, elinden gelen tüm gayreti gösteren yakın çalışma arkadaşlarıma, teşkilat çalışanlarımıza ve bizi dinleyen, projelerimizi dinleyen İstanbulumuzun güzel insanlarına teşekkür ediyorum. Aynı zamanda büyük fedakarlık gösteren aileme de bu vesileyle teşekkür etmek istiyorum. Sabah oy kullanırken de söylediğim gibi seçim demek demokrasi demektir. Bu seçimler de Türkiye’de demokrasinin kusursuz işlediğini bir kez daha ortaya koymuştur. İstanbulumuza hayırlı olsun. Sonuçlar tabii ki daha sonra kesin olarak açıklanacaktır. Ben bu sonuçların hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum. Bundan sonra Ekrem İmamoğlu arkadaşımıza İstanbul’a güzel hizmetler yapmasını da temenni ediyorum. Yapacağı her türlü işte de kendisine yardımcı olmaya gayret edeceğiz. İmamoğlu arkadaşımıza İstanbul’a güzel hizmetler yapmasını temenni ediyorum. Yapacağı her türlü işte de kendisine yardımcı olmaya gayret edeceğiz. Bir kez daha İstanbul’un verdiği kararın gelecek beş yıl için kadınlarımız, çocuklarımız ve bütün İstanbul’da yaşayan 15 milyon için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ