Yavaş'tan belediye yardımlarını eleştirenlere yanıt: Neden alevlendiniz anlamadım

Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediye yardımlarını eleştirenlere sert yanıt verdi. Belediye Meclisi'nde konuşan Yavaş, "Süt yardımı yapıyoruz bir şey demiyorsunuz, et yardımı deyince neden alevlendiniz anlamadım" dedi.

Ankara Belediye Meclisi'nde üç yıllık faaliyet raporunu sunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediyenin yaptığı et yardımına ilişkin, "Kırtasiye, süt yardımı yapıyoruz bir şey demiyorsunuz. Niye et yardımı deyince birdenbire alevlendiniz ben anlamadım” dedi.
 

Yavaş, et yardımına ilişkin, şunları söyledi:

“Şimdi bu et yardımını söyleyeyim, arkadaşlar bana çok kızmış Sinan Bey falan niye yayınlıyorsunuz diye. Biz YKS yardımı yaptık diye de yayınladık ona sesiniz çıkmıyor, internet yardımı yaptığımızı sürekli söylüyoruz ona bir şey demiyorsunuz, kırtasiye, süt yardımı yapıyoruz bir şey demiyorsunuz niye et yardımı deyince birdenbire alevlendiniz ben anlamadım. İsim yok, kime verildiği belli değil. Biz bu kararı alıp dağıttıktan sonra ilk gelen maili ben size söyleyeceğim ‘Başkanım ben 3 aydır 3 yaşındaki kızıma anne köftesi istiyordu ve veremiyordum, Allah razı olsun’ doğal gazla ilgili gelen maili söyleyeyim; ‘Sayın başkanım biz şimdiye cebimizde ne para varsa 20, 30 lira onunla doğal gaz alabiliyorduk. Ben hayatımda bir sefer 200 lira alabildim ama şimdi siz 500 lira yatırdınız, çocuklarım ısınacak’ diyor. Türkiye’de ilk defa bu yardımı biz yaptık.”

Yavaş, yapılan doğal gaz yardımına ilişkin ise şöyle konuştu:

“Doğal gaz yardımı biz üç ay yaptık, niye 3 ay yaptığımızı da söyleyeyim. Başkent Gaz bize, bizde sosyal yardımı kayıtlı ailelerin listesini ve bunların ortalamasını vermedi. Vermeyince biz 2 bin 100 lira kömür parasını ne kadar yatırıyorsak onları yatıralım dedik. Halbuki şöyle bir hatamız olmuş; bir ton kömür veriyorsunuz, o bir ton kömürü 1 ay yakıyor ama siz 1500 liralık doğal gaz verirseniz bunu 3 ay yakıyor. Ortalamalarını bize 1350- 1500 -1800 olarak bildirildiği için dördüncü yardımı yapmadık. O faturalarını arttığı paraları başka şekilde kullanamıyorlar. Ellerinde kaldı, daha sonraki ayın faturalarından ödemek durumunda kaldılar. O yüzden Başkent Gaz ile birtakım sıkıntılarımız var.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ