‘Vergisini verdiğim TRT, neden beni bir yayına çıkartmaz?’

Ekrem İmamoğlu,Binali Yıldırım ile birlikte katılacağı televizyon programına ilişkin açıklamalarda bulundu. İmamoğlu ayrıca Demirören yayın grubunun reklamları için cevap vermediğini açıklarken 'TRT neden beni yayını çıkartmaz?' diye de sordu.
Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, NTV ve Star TV ortak yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:


Başından beri isteyen kişi olarak. Moderatörlük tarafını sayın Yıldırım üstlenmiş oldu. Başından beri hangi televizyonu, hangi moderatörü istiyorsanız hazırım demiştim. Bunu 31 Mart öncesinde de söylemiştim. Ama maalesef kabul görmedi. Bence burada psikolojik bir süreç var ya da stratejik bir süreç var. 31 Mart’tan önce sanırım önemsemediler. Sanıyorum sürece dair emin bir duruş gösterdiler. Biraz kendilerinden emin olduklarını düşünüyorum ama seçim böyle bir netice vermeyince şimdiki süreçte bence stratejik olarak böyle bir karar olumlu baktılar. Israrlı çabamın kabul görmesi sevindirici. Böyle bir ortamın sağlanması mutluluktur ama bu yenilenen seçimde demokrat bir hava oluşturulduğuna dair bir belirti değildir. Moderatör konusuna hiç girmedim.

‘YILDIRIM SORULARI GÖRÜŞMEK İSTEDİ’

Zihinlerinde hangi sorular varsa sorulması taraftarıyım. Şahsen bana soruları yollamasa da olur. Elbette ki eşitliğin korunması halinde. Bir gazeteci bir adaya hangi soruları özgürce sorabiliyorsa, aynı duyguları bir başka adaya da hissettirerek sorularını hazırlayabilmeli diye düşünüyorum. Benim bakışım bu. Bu konuda çok netim ama Sayın Yıldırım soruların görüşülmesini talep etmiş. Danışmanıma bu ifadelerimi söyledim. Biz müdahale eden değil sadece gözetleyen konumda olalım.

‘BEYLİKDÜZÜ’NDE MİNİMUM BÜTÇEYLE MAKSİMUM İŞ YAPTIK’

Ben 5 yıllık başkanlık dönemimde farklı konularda şahsım da dahil olmak üzere yüzlerce soruşturma geçirmiş bir belediye başkanıyım. Bütün bu denetimlerden geçmiş, hakkında tek bir dava açılmamış. Aleyhine tek bir sonuç alınmamış biriyim. Hatamız, eksiğimiz olabilir ama minimum bütçeyle maksimum iş yapma ahlakıyla yetişmiş birisiyim.

‘PLAJLARDA YAPILAN IRKÇI BİR DAVRANIŞTIR’

Plajlarda yapılan ırkçı bir davranıştır. Kim yaparsa yapsın, benim partimden bir belediye başkanı da yapsa yanlıştır.

‘DEMİRÖREN REKLAMLARIMIZ İÇİN GERİ DÖNÜŞ YAPMIŞ DEĞİL’

Şu anda Demirören grubu, sizin yayınladığınız reklamlarımızı yayınlayıp yayınlamayacağı konusunda geri dönüş yapmış değil. Ben bugün buradayım. Davet ettiniz geldim. Beni kim davet ederse giderim. İstediğim şey, özgür bir basın olsun.

‘TRT İMAMOĞLU’NU TEK BİR RPOGRAMA NİÇİN ÇIKARTMAZ?’

TRT kurumu, benim vergilerimle maaş alıyor orada binlerce insan. TRT, Ekrem İmamoğlu’nu tek bir programa niçin çıkartmaz? Rakibimi niçin kaç kez çıkartır?
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ