Ve Erdoğan İslamcılar'ı da sattı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hindistan dönüşünde uçakta yaptığı açıklamalarda yandaş gazetecilerin kavgasına da değindi.
Erdoğan, "'İslamcı olanlar atılıyor, İslamcı olmayanlar getiriliyor' deniliyor. Bir siyasi partinin çalışmalarında, İslamcı olmak ya da olmamak şeklinde bir ayrım yapmak zaten yanlış. Biz tekkeye mürit aramıyoruz ki. Bazıları işi tamamen şirazesinden çıkardı" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Hindistan dönüşü uçakta gazetecilerin AKP’yi destekleyen yazarlar arasında yaşanan tartışmayla ilgili sorularını yanıtladı.

Hürriyet’ten Verda Özer’in haberine göre; Erdoğan, son zamanlarda yandaş basında yaşanan kavgalarla ilgili, “Bahsettikleriniz arasında, kurucusu olduğum partiyi geçmişte desteklemiş olanlar bulunabilir. Ama onların bu desteklerini daha sonra da aynen sürdürdüklerini düşünmüyorum. Daha sonra ibreleri değişti. Yol arkadaşıysan, gönül arkadaşıysan, pazara kadar değil mezara kadar gidilir. Bunların bir kısmı pazara kadar geldiler, sonra trenden indiler. Hele hele son dönemde, çok çirkin, kabul edemeyeceğimiz yaklaşımlara şahit olduk. Bu bir defa yolda, çizgide istikrarsızlıktır. Sırat-ı müstakim'den sapmadır. “İslamcı olanlar atılıyor, İslamcı olmayanlar getiriliyor” deniliyor. Bir siyasi partinin çalışmalarında, İslamcı olmak ya da olmamak şeklinde bir ayrım yapmak zaten yanlış. Biz tekkeye mürit aramıyoruz ki. Siyasi parti için esas olan, dürüst, ilkeli, vatanını, milletini seven, parti ilkelerine uyacak insan aramaktır. Ama bazıları işi tamamen şirazesinden çıkardı. İşi, kendi belirledikleri çerçevede kalan insanları ‘doğru', onun dışındakileri de ‘yanlış' addetme noktasına getirdiler. Onların da böyle bir hakları yok, benim de yok. Kaldı ki ebedi alemin ölçüsü hiçbirimizin elinde değil. Kimse bunu teraziye çıkarmasın. Hele hele çok ağır olacak ama uluhiyet davasına da kimse girmesin” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ