Twitter hesabını 6 dilde kullanan tek milletvekili

Twitter hesabını İngilizce, Fransızca, Arapça ve Kürtçe dillerinde de kullanan HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun Almanca hesabı da açıldı.
TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, insan hakları konusunda Meclis’teki en duyarlı vekiller arasında bulunuyor. Cezaevindeki hak ihlallerini, ayrım gözetmeksizin sık sık gündeme getiren Gergerlioğlu, 6 dilde tweet atarak Türkiye’de yaşanan insan hakları alanındaki hukuksuzlukları tüm dünyaya duyurmaya çalışıyor.


Almanca hesabı @gergerliogluger adresinin duyurusunu dün akşam Türkçe hesabından duyuran Gergerlioğlu, “Almanca Twitter hesabım faaliyete başlamıştır. Hayra, hakka, hakikate hizmet edecek inşaallah. Dünyanın bu önemli dili aracılığıyla Türkiye’deki insan hakları sorunlarını geniş bir kesime ulaştırabileceğiz. Etkili olacağını umuyor, Almanca kullanan hesapların dikkatine sunuyorum.” dedi.

Türkçe hesabı @gergerliogluof’u 260 bin kişinin takip ettiği Gergerlioğlu’nun diğer dillerdeki hesaplarının adresleri şöyle:

İngilizce: @gergerlioglueng
Fransızca: @gergerlioglufre
Almanca: @gergerliogluger
Kürtçe: @ofgkurdi
Arapça: @gergerliogluarb
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ