TBMM'ye 23 yeni fezleke gönderildi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) 2. ve 3. parti konumunda olan CHP ile HDP'ye bağlı vekiller hakkında 23 yeni fezleke hazırlanarak meclise gönderildi.
Meclis'e milletvekillerinin yasama dokunulmazlığının kaldırılması için 23 yeni fezleke gönderildiği öğrenildi. 11'i CHP, 12'si HDP milletvekilleri hakkında düzenlenen fezlekeler arasında Kılıçdaroğlu ve Buldan hakkında da fezlekelerin bulunduğu öğrenildi.

Duvar’da yer alan habere göre, 15 Şubat’ta Meclis Başkanlığına gelen fezlekelerin arasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında düzenlenmiş bir fezleke yer aldı. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında düzenlenen 2 ayrı fezleke bulunurken fezleke düzenlenen diğer CHP milletvekilleri Barış Yarkadaş, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Çetin Osman Budak, Mazlum Nurlu, Namık Havutça, Bülent Tezcan, Özgür Özel, Haydar Akar ve Eren Erdem oldu.

HDP Eş Başkanı Pervin Buldan’ın da aralarında bulunduğu fezleke düzenlenen HDP milletvekilleri ise Sibel Yiğitalp, Adem Geveri, Osman Baydemir, Sırrı Süreyya Önder, Nadir Yıldırım, Mahmut Toğrul, Dirayet Dilan Taşdemir, Dilek Öcalan, Feleknas Uca, Aycan İrmez.


Meclis Anayasa Komisyonu'nda 8 Şubat 2018 tarihi itibariyle 124 milletvekili hakkında gönderilmiş 524 fezleke bulunuyor. Fezlekelerin 391'i HDP, 125'i CHP, 6'sı AKP, 2'si İyi Parti milletvekilleri hakkında düzenlenmiş durumda.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ