Tayyip Erdoğan barolar için düğmeye bastı

Tayyip Erdoğan, partisine barolar ve tabip odalarının seçim usullerini değiştirmek için harekete geçme talimatı verdi. “Düzenlemeyi en kısa sürece Meclise sunmalıyız” dedi.
Koronavirüs tedbirleriyle ilgili konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Salgını yeniden azdıracak risklere girmeyeceğiz. Ülkemizi inşallah bu salgın musibetinden kurtaracağız.Kurallara uyulmazsa tedbirleri yeniden gözden geçiririz” dedi. Partisinin MYK toplantısına video mesajla bağlanan Erdoğan, barolar ve tabip odalarının seçim usullerini değiştirmek için harekete geçeceklerini belirtti. “Mecliste başlanmış olan ya da neticelenmeyi bekleyen pek çok düzenleme bulunuyor. Bunlardan biri de barolar ve tabip odaları başta olmak üzere meslek kuruluşlarının seçim usullerinin yeniden belirlenmesiyle ilgili taslaktır. En kısa sürede Meclis’in takdirine sunmalıyız” ifadelerini kullandı.


Erdoğan, şunları söyledi: “Yeni sürecin öncülüğünü yapmak da 18 yıldır olduğu gibi yine AK Parti’ye düşüyor. Bir an önce 2023 hedeflerimize doğru eskisinden çok daha kararlı ve süratli bir şekilde ilerlemeye devam etmeliyiz. Salgınla mücadelemizin başarıyla sürmesi gündemimizdeki meselelere daha sıkı bir şekilde yönelmemize imkân sağlıyor. Mecliste başlanmış olan ya da neticelenmeyi bekleyen pek çok düzenleme bulunuyor. Bunlardan biri de barolar ve tabip odaları başta olmak üzere meslek kuruluşlarının seçim usullerinin yeniden belirlenmesiyle ilgili taslaktır. Geçtiğimiz günlerde Ankara Barosu’nun ve aynı zihniyetteki yapıların fütursuz saldırılarına şahit olduk. Sadece bu örnek dahi meslek kuruluşlarının seçim usulüne yönelik düzenlemenin aciliyetini ortaya koymuş, en kısa sürede Meclis’in takdirine sunmalıyız.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ