Suçun şahsiliği sadece Şaban Dişli'ye mi işliyor?

Abdulkadir Selvi, AKP kulislerindeki kaynayan kazanı açık etti
Cumhurbaşkanlığı külliyesinde 30 Ağustos resepsiyonuna katılan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi izlenimlerini yazdı. Selvi, resepsiyonda, AKP Sakarya Milletvekili Şaban Dişli'nin Genel Başkan Danışmanı olduğu haberi son dakika gelmesi üzerine çıkan tartışmalara dikkat çekti. Milletvekillerinin haberi doğrulatmaya çalıştığını belirten Selvi "Benzer tartışmaya damatların tahliyesi sırasında Meclis’te AK Parti kulisinde tanık olmuştum. Belli ki Dişli olayı sarsmış" dedi.

Tartışmalara neden olay ise Şaban Dişli'nin, Yurtta Sulh Konseyi üyesi olduğu ileri sürülen eski Tümgeneral Mehmet Dişli'nin kardeşi olması.

Abdulkadir Selvi'nin "Dişli tartışması ve Bahçeli’nin jesti" başlığıyla bugün yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:


Resepsiyonda milletvekilleriyle sohbet ederken, sıcak bir gelişme yaşandı. AK Parti milletvekillerinin cep telefonlarına, son dakika olarak Şaban Dişli’nin Genel Başkan Danışmanı olduğu haberleri düşmeye başladı. Mehmet Dişli’nin 15 Temmuz’un beyin takımından olması nedeniyle kısa bir şaşkınlık yaşandı. Haberi doğrulatmaya çalıştılar. Ardından küçük çaplı diyaloglar yaşanmaya başladı. Aralarında suçun şahsiliğini hatırlatan da oldu, suçun şahsiliği sadece Şaban Dişli’ye mi işliyor diye tepki gösteren de. Benzer tartışmaya damatların tahliyesi sırasında Meclis’te AK Parti kulisinde tanık olmuştum. Belli ki Dişli olayı sarsmış.

Resepsiyondaki yiyecek-içecek konseptiyle ilgili Vahap Munyar harika bir yazı yazdı. Ertuğrul Özkök ondan alıntılayarak ilginç değerlendirmelerde bulundu. Her şey güzeldi ama bir şeyi yadırgadığımı belirtmek isterim. Servis tabakları 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden esinlenerek hazırlanmış. Boğaziçi Köprüsü 15 Temmuz destanının yazıldığı yerlerden biri. O nedenle ismi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirildi. 15 Temmuz’un sembollerine karşı özenli olmakta yarar var.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ