Şu ana kadar 14 bin 442 seçmenin desteğini alan 3 aday İmamoğlu lehine yarıştan çekildi

YSK, İstanbul’da Büyükşehir seçimini iptal etti. İstanbul’da yeniden seçim tarihi 23 Haziran olarak belirlendi. Seçimin yenilenmesi ile birlikte 3 aday Ekrem İmamoğlu lehine yarıştan çekildiğini açıkladı. SP adayı ise çekilmeye hazır olduğunu söyledi


YSK sadece seçimlerin yenilenmesi kararı vermekle kalmadı, seçim sürecinde Belediye başkanlığı sıfatını kullanamasın diye İmamoğlu’nun mazbatasını da iptal etti.

3 ADAY İMAMOĞLU LEHİNE ÇEKİLDİ


Mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu lehine diğer adaylar çekilmeye başladı. Çekilenler arasında Türkiye Komünist Partisi’nin adayı Zehra Güner Karaoğlu, Emekçi Hareket Partisi’nin (EHP) desteğiyle bağımsız aday olarak yarışan Özge Akman ve bağımsız aday Aysel Tekerek yer aldı. Böylece 14 bin 442 seçmenin desteğini alan 3 aday İmamoğlu lehine yarıştan çekilmiş oldu.

TKP, EHP VE BAĞIMSIZ ADAY YARIŞA GİRMEYECEK

İstanbul seçimlerinde büyükşehir adayı Zehra Güner Karaoğlu 10 bin 492 oy alan TKP’den sonra 2 bin 437 oy alan bağımsız aday Özge Akman da Ekrem İmamoğlu lehine seçimden çekildiğini açıkladı.Destekledikleri bağımsız aday Aysel Tekerek bin 520 oy alan Türkiye Komünist Hareketi de seçime katılmayacağını duyurdu. Yani şimdiye kadar 14 bin 442 seçmenin desteğini alan 3 aday İmamoğlu lehine yarıştan çekilmiş oldu.SP ADAYI ÇEKİLMEYE HAZIRIM PARTİMİN KARARINI BEKLİYORUM

31 Mart seçimlerinde Saadet Partisi’nin İstanbul belediye başkan adayı olan Necdet Gökçınar, 23 Haziran’da tekrarlanmasına karar verilen seçimlerde Ekrem İmamoğlu lehine adaylıktan çekilebileceğini söyledi. TV5’e konuşan Gökçınar, “Ben hazırım partimin kararını bekliyorum” dedi. Gökçınar, 31 Mart seçimlerinde 103 bin 364 oy almıştı. Bu oy sayısı yüzde 1.21’lik bir orana karşılık geliyor.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ